Stworzone z myślą o najmłodszych pojazdy dla dzieci to jedne z tych zabawek, które używane są przez nich najczęściej. I wcale nie dotyczy to tylko chłopców – jakby się mogło wydawać. Dziewczynki także chętnie bawią się, przy wykorzystaniu wspomnianych wyżej pojazdów. Jakie konkretnie produkty znajdziemy w tej kategorii? Sprawdźmy!

Jeździki dla dzieci

Na rynku znajdziemy jeździki dla dzieci w wielu odsłonach. Wiele z nich zostało zaprojektowane tak, by naśladować prawdziwe samochody. Trzeba przyznać, że właśnie ten motyw interesuje kupujących najczęściej. Jeździk Mini Cooper, Mercedes-Benz czy BMW – te zabawki znajdziesz w praktycznie każdym lepiej wyposażonym sklepie dziecięcym, np. w Smykolandzie.

Często „autka” tego typu są wielofunkcyjne, a to oznacza, że pełnią funkcję zarówno jeździka, pchacza, jak i chodzika (3w1). Dzięki temu dziecko dłużej interesuje się i korzysta z produktu tego typu.

Jeździki grawitacyjne

Jeżeli nie słyszeliście o jeździku grawitacyjnym Crazy Car, to czas nadrobić zaległości. To niesamowicie interesujący produkt w grupie pojazdów dla dzieci, ponieważ do poruszania się nie potrzebuje pedałów, baterii czy zasilaczy. Jak zatem wprawić go w ruch? Wystarczy skręcić kierownicą w prawo, a następnie w lewo. Tyle!

Z jeździka grawitacyjnego mogą korzystać dzieci od 3 roku życia, ale też dorośli. Maksymalnie obciążenie wynosi 120 kg.

Rowerki biegowe

Rowerki biegowe stanową świetną formę zabawy dla maluchów. Polecane są dzieciom, które potrafią już chodzić (najczęściej z rowerków tego typu korzystają 2-latki). Rowerki biegowe to nie tylko dobra zabawa, ale i bezpieczny rozwój. Czy wiedzieliście, że rowerki biegowe rozwijają zmysł równowagi i umiejętność manewrowania? Wzmacniają także mięśnie i uczą prawidłowej postawy podczas jazdy. Oprócz tego ćwiczą koncentrację, uczą planowania i przewidywania. Krótko mówiąc, stanowią świetne przygotowanie do jazdy na normalnym rowerku – już tym z pedałami.

Podsumowanie

Decydując się na zakup jeździka pchacza, jeździka grawitacyjnego lub rowerka biegowego upewnij się, czy produkt będzie bezpieczny dla Twojego dziecka. Certyfikacja takich produktów to w dzisiejszych czasach rzecz obowiązkowa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj