Randki w ciemno to ostatnio najczęstszy sposób poznawania singli. Szczególnie często na randkę z nieznajomym/ z nieznajomą wybierają się samotni rodzice jako single z portali randkowych, gdyż dla nich to najłatwiejsza forma zawierania nowych miłosnych znajomości.

Rozwiedzeni rodzice stanowią bardzo dużą część poszukujących miłości przez Internet. 25% kobiet i 16% mężczyzn w portalu matrymonialnym MyDwoje.pl to osoby mające za sobą formalny związek. Co druga singielka szukająca partnera w sieci jest matką. Co trzeci singiel korzystający z Internetu w poszukiwaniu partnerki jest już ojcem, a wsród rozwodników w portalach randkowych aż 80% to samotni rodzice. (Rozwodnicy szukają miłości w portalach randkowych)

Samotni rodzice szukają miłości online

Poszukiwanie nowego partnera jako świeżo upieczony rodzic i singiel jest wyzwaniem – zwłaszcza, jeżeli ma się za sobą nieudany związek, a tym bardziej małżeństwo. Gdzie szukać miłości, kiedy wciąż otaczają nas osoby, które znają nas jeszcze z czasów „tandemu” a może nawet szczęśliwej rodziny z malutkim dzieckiem? Niewątpliwie najlepiej byłoby wyjść poza ten krąg znajomych. Tylko jak, jeśli od lat trwamy w tej samej pracy, gronie znajomych przyjaciół naszych dzieci i miejscach, gdzie sie relaksujemy i realizujemy swoje hobby? Co jeśli mieszkamy w małej miejscowości, gdzie w zasadzie „każdy zna każdego” i wszyscy mają swoje zdanie na temat moralności poszukiwań patnera, gdy w domu czeka stęsknione dziecko? Okazuje się, że jest na to sposób: sprawdzone internetowe biura matrymonialne. (Samotni rodzice szukają nowego partnera)

Dla wielu randkowania przez portal internetowy jest swoistą randką w ciemno. Adrenaliny dodaje fakt, że mamy dostęp do wielu ofert nie tylko z okolicy, ale z całej Polski i nawet zagranicy i wreszcie możemy mieć nadzieję, że spotkamy tę wymarzoną ją/jego. Ponadto najpierw poznajemy upragnioną osobę online, widzimy co prawda jej zdjęcie, ale do momentu spotkania w realu wiemy o niej tylko tyle ile sama zechce powiedzieć, czyli wszystko owiane jest wielką tajemnicą. Warto więc znaleźć portal, gdzie rzetelny Test psychologiczny pomoże nam szukać wśród osób, które są do nas dopasowane pod względem osobowości, życiowych wartości i priorytetów. Cel nasz i biura to udana randka – randka w ciemno ale z przyszłością dla nas i naszego ukochanego malucha, który w domu czeka na prawdziwe zapasy na dywanie z męskim opiekunem lub na ciepłą i czułą kobiecą dłoń, jak rękę matki. Mniej istotnym jest czy będzie to randka w ciemno na początku znajomości, czy spotkanie po kilku tygodniach wiadomości online, długich rozmów telefonicznych i czułych SMS-ów. Ale co zrobić, by nasza randka w ciemno, mimo, że pełna niepewności, była wyjątkowa?

Udana randka w ciemno to kwestia szczęścia ale i przygotowania

Postaraj się wyglądać najlepiej jak możesz. Nie sil się na drogie ubrania, prosto z wybiegu, nie zakładaj ekstra zegarka czy kolczyków z brylantami pożyczonych od przyjaciółki. Raczej skoncentruj się na tym, by wyglądać schludnie, swieżo i z klasą. Panowie niech będą ogoleni, starannie i czysto ubrani, zaznacz swój styl fryzurą i dodatkami. Przeczytaj kilka porad, jak ubrać się na randkę. Panie niech pamiętają by zachować dla siebie rąbek tajemnicy, a kandydatowi do randki w ciemno, choćby był najfajniejszym facetem i samotnym ojcem wychowującym także dziewczynkę w tym samym wieku co nasza córka, nie ułatwiać zadania zdobwycy i głęboki dekolt zachować na kolejną wspólną kolację. Niezależnie od płci, pamiętajmy też o subtelnych, dobrze dobranych perfumach.

Wybierz neutralne miejsce. Randka z obcą właściwie osobą w jednym z naszych domów jest tematem tabu. Poznawajmy się i odkrywajmy powoli. To jest takie piękne w randkowaniu. Pamiętajmy, że nasza znajomość, choć jesteśmy ludźmi dorosłymi i po przejściach dopiero rozkwita. To zbyt wcześnie na przedstawianie się rodzinie. A czułe tête-à-tête może sprawić skrępowanie i niezręczną sytuację. Lepszą opcją będzie kawiarnia, pub czy spacer po deptaku. Jeśli nadal masz wątpliwości, przeczytaj gdzie się umówić na randkę?

Bądź sobą, bądź swobodny. Rozluźnij się – to ma być przyjemność, nie egzamin maturalny. Mów pewnym głosem, gestykuluj spokojnie, naturalnie patrz w oczy. Uśmiechaj się – to najlepszy sposób, by rozładować atmosferę. Nie bądźmy nachalni, nie zasypujmy żartami i opowieściami o naszych krewnych. Nie zadajmy wielu zbyt dociekliwych pytań. Szczegółowy wywiad zostawmy na później.

Daj odczuć, że twoja randka w ciemno jest dla Ciebie ważna. Panowie delikatnie odsuńcie krzesło, przepuszczajcie w przejściu, pomóżcie zdjąć płaszcz. Panie z uśmiechem dziękujcie za szarmanckość i pozwólcie odprowadzić się do taksówki.

Szanuj ten szczególny czas – wyłączmy telefony, nie umawiajmy się z przyjaciółmi od razu po spotkaniu. Zamiast miło spędzić ten wspólny czas, będziemy niecierpliwie spoglądać na zegarek, a atmosfera zrobi się nerwowa. A może udane spotkanie przedłuży się znacząco?

Zachowanie powyższych zasad doda Ci pewności siebie, randka w ciemno będzie udana, a Twoja samoocena wzrośnie i z chęcią zamarzysz o kolejnych udanych randkach.