Codzienny pęd sprawia, że zapominamy o własnej seksualności oraz o potrzebach. Stresujące życie nie wpływa dobrze ani na naszą psychikę, ani na fizyczność. Jak zatem przypomnieć sobie o seksualności, która tkwi w nas, kobietach? I być może od długiego czasu jest skrywana pod płaszczem codziennych zmartwień oraz ogólnej bieganiny. O seksualności oraz sposobach na przywrócenie dawnego czaru przeczytasz w poniższym artykule. 

Czym jest seksualność?

W tym miejscu nie można generalizować – ogólna seksualność, dotycząca kobiet i mężczyzn, jest zupełnie czymś innym, odczuwanym na innych poziomach. Kobiety są bardziej skomplikowane, wnikliwe, szczegółowe, przez co nasza seksualność oraz wszelkie jej aspekty stają się bardziej zawiłe. 

Najprościej mówiąc, seksualność to siła, która nas motywuje do nawiązywania kontaktów, również seksualnych. U każdej z nas ma ona charakter indywidualny, uwarunkowany pragnieniami, które mogą mieć wiele przyczyn. 

Libido odgrywa w tym przypadku niezwykle ważną rolę, ponieważ określa siłę popędu płciowego. Jest on indywidualną cechą każdej kobiety oraz nie jest wartością stałą. Libido sprawia, że kobieta odczuwa potrzebę zaspokojenia swojego popędu płciowego. U większości z nas (tych, które nie stosują antykoncepcji hormonalnej) zwiększa się ono w okresie dni płodnych, zaś u innych – na kilka dni przed wystąpieniem miesiączki. Warto pamiętać, iż najważniejszym organem w przypadku, gdy mówimy o libido jest mózg. To właśnie on decyduje o poziomie reagowania na bodźce. Dlatego także niezwykle ważne jest zdrowie psychiczne – jak wspomnieliśmy stres, depresja oraz niektóre leki mogą znacząco obniżać popęd seksualny, a nawet powodować jego całkowity zanik. 

Co również może powodować spadek libido? Niewłaściwie dobrane środki hormonalne zapobiegające ciąży, suchość pochwy, kłopoty ze zdrowiem, czy nadmiar stresu. 

Jak obudzić w sobie seksualność?

Przede wszystkim – poczuć się swobodnie i seksownie przed… samą sobą. Wszystkim jest znany fakt mówiący o tym, że jeśli podobamy się samym sobie – inni wyczuwają nasze wibracje i również odbierają nas bardziej pozytywnie. 

Piękna, koronkowa i seksowna bielizna zazwyczaj kojarzy nam się z randką, prawda? A co powiesz na to, byś ubrała najbardziej seksowną bieliznę, jaką masz pod codzienny strój, a nawet pod dres? Tylko Ty będziesz wiedziała, co masz na sobie – ta mała tajemnica również niezwykle rozpala wyobraźnię! Gwarantujemy, że poczujesz się lepiej i nabierzesz pewności siebie. Niech ten element garderoby będzie Twoim codziennym prezentem od siebie dla siebie i krokiem ku przypomnieniu sobie o seksualności, która czeka w uśpieniu. 

Gadżety erotyczne rozpalają nie tylko wyobraźnię, ale i zmysły! Propozycji jest wiele, uzależnionych od tego, co preferujesz. Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu tych kilku zdań, w Twojej głowie już tli się pomysł, na którą z zabawek mogłabyś się zdecydować. Zaproponuj partnerowi wspólny wieczór z gadżetami, bądź spędź go sama, według własnych zasad – dokładnie tak, jak lubisz!

Literatura erotyczna oraz filmy erotyczne są tym, co kształtuje nasze upodobania od lat nastoletnich. Dzięki książkom oraz filmom tak naprawdę uczymy się, co nam się podoba. Zwracamy uwagę na aspekty, które nas kręcą, a książki oraz filmy pokazują rzeczy, których chcemy spróbować. 

Podsumowanie

Seksualność kobiety zależna jest od wielu czynników – zarówno tych wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Na niektóre z nich nie mamy wpływu – nie pozbędziemy się codziennych problemów w ułamku sekundy, jednak z całą pewnością możemy pracować nad rzeczami, na które mamy realny wpływ. Obudź swoją uśpioną seksualność, daj wolne dręczącym Cię rzeczom – to zaprocentuje.

Interesują Cię zagadnienia związane z seksem i edukacją seksualną? Czujesz, że chciałabyś dowiedzieć się więcej? Być może odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania znajdziesz na eross.pl – portalu erotycznym, który nie ma nic wspólnego ze współczesną pornografią. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj