Beztroska i obietnica całego świata do odkrycia to nie jedyne zalety najwcześniejszych lat naszego życia. Jednym z największych uroków dzieciństwa jest nieograniczona moc wyobraźni. Wystarczy jedynie uwierzyć, aby przeżyć najbardziej niesamowite przygody…

Zwykłe prześcieradło może stać się najwspanialszą szatą bądź peleryną superbohatera, natomiast poduszki z kanapy mogą posłużyć do budowy wspaniałego zamku lub też stanowić tratwę, którą mały odkrywca przepłynie na drugi brzeg rzeki. Jeśli zaś chcemy urozmaicić nieco zestaw akcesoriów naszej pociechy, swoje poszukiwania warto skierować na pozornie proste rozwiązania takie jak składanki z papieru. Mimo iż jest to nieskomplikowana zabawka, ma ona do zaoferowania bardzo dużo.

Składanki z papieru – ekscytujące przygody z Indianami i Kowbojami

Chyba każdy z nas choć raz bawił się w Indian i Kowbojów. Zabawy w udawanie z przyjmowaniem nowych, ekscytujących ról to zawsze dużo radości. Mogą także być one połączone na przykład z grą w chowanego. Tematyczna otoczka nada tradycyjnej aktywności powiewu świeżości, może również prowadzić do dalszego rozwoju wydarzeń. Historie rodem z westernów to jeden z popularniejszych motywów, niezmiennie goszczący w naszej kulturze i inspirujący zarówno dzieci, jak i dorosłych. Bardzo prawdopodobne, że jest on już też znany obecnemu najmłodszemu pokoleniu, teraz może jednak zostać nieco urozmaicony.

Kreatywny zestaw do stworzenia dziewięciu papierowych postaci i akcesoriów z Dzikiego Zachodu z pewnością zainspiruje nowe pomysły i scenariusze wielkich małych wypraw w świat fantazji. Dodatkowo, przygotowywanie składanek może być świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu rodziców z dziećmi. Kto wie czy nawet starsze rodzeństwo nie zechce dołączyć? Figurki składa się bez użycia nożyczek i kleju, co oznacza bezpieczną zabawę bez brudzenia. Kartki dostępne w zestawie są zadrukowane dwustronnie. Składanki z papieru to zarazem idealny pomysł na prezent dla dzieci powyżej szóstego roku życia, który rozwija wyobraźnię i inwencję twórczą, a ponad to pomaga ćwiczyć sprawność manualną. To gwarancja dobrej zabawy w trakcie składania, a także przez wiele godzin później.

Kreatywność od najmłodszych lat

Omawiane powyżej składanki z papieru są przykładem zabaw kreatywnych. Wybierając rozrywkę dla naszych pociech, warto jest stawiać na ten właśnie typ rekreacji. Zabawki kreatywne rozwijają wyobraźnię, motywują do twórczej zabawy i pobudzają myślenie. Tutaj nie ma reguł i ograniczeń, więc maluchy mogą w swobodny i bardziej konstruktywny sposób wyrażać siebie. Dzięki zabawom kreatywnym dziecko uczy się tworzyć rozwiązania, zamiast szukać gotowych odpowiedzi. Oczywiście, w wieku zaledwie kilku lat będzie to oznaczało (tylko i aż) pokonanie nudy, niemniej jednak to również kształtuje postawy i nawyki. Oferta tego typu gier i aktywności jest dostosowana zarówno do dziewczynek, jak i chłopców. Zabawy kreatywne często też pomagają dziecku odrywać swoje indywidualne talenty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj