Boże Narodzenie to nie tylko czas wspólnego biesiadowania przy stole. To również okazja do pobycia razem z rodziną i poświęcenia nieco uwagi naszym małym pociechom. To ważne, aby przynajmniej w ten świąteczny czas nie siedziały same przed TV czy komputerem grając w ulubione gry. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z tego typu rozrywki. Warto jednak włączyć się do niej i wspólnie z maluchem obejrzeć jego ulubione kreskówki czy przyjrzeć się postępom w grach, w których bierze udział. Dobrym pomysłem jest też skorzystanie z zaufanej platformy, na której można znaleźć wszystkie ulubione dziecięce motywy. A co lubią najbardziej nasze małe pociechy lub do czego warto je przekonać?

Bajkowy świat malucha

Gusta dzieci są bardzo różne i zmienne. Jedne lubią, gdy w oglądanej bajce dużo się dzieje. Inne wolą bardziej spokojne akcje. Jeszcze inne wymagają, aby ich kreskówka była po prostu śmieszna. Istnieją jednak pewne bajki, które są dość uniwersalne i lubi je większość dzieci. Wśród nich królują niepodzielnie: Hello Kitty – perypetie głównej bohaterki oraz jej siostry bliźniaczki, okraszone wieloma moralizatorskimi tekstami i charakterystyczną wesołą ścieżką dźwiękową, My Little Pony – przygody kolorowych, obdarzonych różnymi zdolnościami kucyków, Świnka Peppa – spokojna bajka o losach małej świnki, jej rodziny i przyjaciół oraz Scooby Doo – kreskówka opowiadająca o przygodach tytułowego, „podszytego strachem” psa i jego grupy przyjaciół.

W co grają milusińscy?

A jak wygląda sytuacja z ulubionymi grami dziecięcymi? Nasze pociechy najchętniej wybierają te gry, w których występują ich ulubieni bohaterowie z kreskówek. Stąd też ogromną atrakcję budzą zawsze zestawy typu My Little Pony gry z płytą DVD lub kodem, które umożliwiają bezpłatny dostęp do platformy z dodatkowymi atrakcjami typu: filmy, gry, kolorowanki i wiele innych (www.teletoonplus.pl/gry/memo-my-little-pony-equestria-girls_gra/61). Inne gry wybierają również dziewczynki, a inne chłopcy. Wśród dziewczynek największą popularnością cieszą się wspominane już My Little pony gry oraz gry z motywami z kreskówki Hello Kitty. Przy czym na plan pierwszy wysuwają się tzw. ubieranki oraz kolorowanki – koniecznie z opcją zapisu lub wydruku osiągniętego rezultatu. Dziewczynki lubią też gry logiczne, w których trzeba znajdować przedmioty ukryte w różnych pomieszczeniach. Chłopcy z kolei zdecydowanie częściej wybierają gry przygodowe umożliwiające pokonywanie kolejnych poziomów czy etapów. Lubią też gry wyścigowe, w których mogą konkurować z innymi uczestnikami.

Zamiast podsumowania czyli coś dla każdego

Jak zatem widzimy, dziecięce gusta są dość zróżnicowane, zarówno pod względem wyboru bajek i kreskówek, jak i gier. W okresie świątecznym, możemy im jednak zaproponować coś innego, czego jeszcze nie znają. Spory wybór atrakcyjnej rodzinnej rozrywki oferuje m.in. kanał Teletoon+, który oferuje rozrywkę w kilku kategoriach – film, gry, sport, kulinaria, zrób to sam. Uzupełnieniem oferty telewizyjnej, stanowi interaktywna platforma teletoonplus.pl. znajdują się na niej m.in. darmowe gry oraz związane z nimi atrakcyjne dla dzieci gadżety typu dzwonki na telefon, tapety czy wygaszacze. Pamiętajmy jednocześnie, że małe dzieci nie powinny spędzać przed telewizorem/komputerem jednorazowo dłużej niż godzina czasu. W przerwie na oglądanie czy granie można smykom zaproponować spacer lub inne ciekawe zajęcia na świeżym powietrzu.