Brzmi przerażająco, prawda? Jednak musisz zdawać sobie sprawę z tego, że nadejdzie taki dzień, kiedy będziesz musiała wyjść i zostawić dziecko pod opieką taty. I zanim zaczniesz panikować. Podejdź do sprawy racjonalnie i przygotuj wszystko przed swoim wyjściem.

Niemowlę

Wydawałoby się, że będzie ciężko. Ale na dobrą sprawę co, oprócz jedzenia i pieluch, potrzebuje malec?

Niewiele. Przygotuj więc listę, w której rozpiszesz pory posiłków, co dziecko ma zjeść na kolejny posiłek. Obecnie możesz kupić dozownik na mleko w proszku, czyli pojemnik podzielony na trzy lub więcej komór. W każdą wsypujesz odmierzoną ilość mleka w proszku, tata będzie miał za zadanie przygotować tylko wodę w butelce. Dla swojego spokoju odmierz mu wodę w kilka butelek, tak by mógł trzymać je w podgrzewaczu. Przygotuj również ubranie na wyjście na spacer oraz ubranie na zmianę, w razie awarii. Poinstruuj tatę, gdzie są pieluchy i mokre chusteczki… i ruszaj w drogę.

Malec 1 – 4 lat

W przypadku dziecka rocznego i starszego sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Taki maluch nie usiedzi w miejscu, do tego ma masę przeróżnych, niekoniecznie mądrych, pomysłów. Również w tym przypadku musisz przygotować tatusiowi listę z porami i rodzajami jedzenia, zestawy ubrań na zmianę i na spacer. Ale również przygotuj tacie kilka pomysłów na zabawę z dzieckiem, dostosowując je do pory roku i upodobań malucha. Spisz wszelkie możliwe zagrożenia dla dziecka, takie jak niezabezpieczone okna czy odkręcone palniki na kuchence. Jeśli taka lista będzie wisiała w miejscu widocznym, na przykład na lodówce, tata z pewnością zapamięta i uruchomi wyobraźnię.

Dziecko w wieku od 4 lat

Z takim przedszkolakiem jest już dużo łatwiej. Dziecko w tym wieku potrafi samo powiedzieć co chce robić, w co się bawić czy coś zjeść. Tata może pojechać z dzieckiem na basen lub na wycieczkę, mogą pooglądać bajki lub poczytać książeczki. Wystarczy, że przygotujesz obiad i kilka propozycji przekąsek, a na pewno sobie poradzą.

A teraz mamo popatrz na swojego mężczyznę, zastanów się, co w nim widziałaś. Bezpieczeństwo, oparcie, odpowiedzialność, odwagę i mądrość?

Jeśli tak, nie miej obaw. W końcu to wasze wspólne dziecko, jednakowo mocno je kochacie. I na pewno wszystko będzie dobrze.