W obecnych czasach nie ma żadnego problemu w kupowaniu dzieciom ubrań. Coraz więcej projektantów mody tworzy własne kolekcje tylko dla maluchów, nierzadko tworząc miniatury dorosłych ubrań. W znanych sieciowych sklepach możemy wybierać i przebierać tworząc garderobę dla naszych dzieci.

Czym należy się kierować?

Przede wszystkim wygodą. Nie ukrywajmy, że kilkutygodniowe maleństwo ubrane w spodnie jeansowe oraz koszulę będzie wyglądać zjawiskowo, owszem. Ale materiał, który się nie naddaje krępuje ruchy,a co za tym idzie, dziecku nie będzie w nim wygodnie.

Najwygodniejszym ubraniem dla niemowlęcia są ubranka z delikatnej bawełny, takie jak body czy śpioszki.

Body charakteryzuje się zapięciem w kroczu, najczęściej na napy, co ułatwia zmianę pieluszki dziecka bez konieczności rozbierania go. W zależności od pory roku możesz wybrać body z krótkim, lub długim rękawem. Dla noworodków możesz zakupić body kopertowe, zakładane bez konieczności wciągania przez główkę.

Równie praktycznym rozwiązaniem są półśpioszki, czyli spodenki ze stópkami. Do tego załóż dziecku body i może swobodnie machać nóżkami i rączkami.

Dobrym rozwiązaniem są również śpioszki czy pajacyki, z możliwością rozpinania w kroczku, tak by ułatwiać przewijanie.

Oczywiście na „wielkie wyjścia” czy też okazje masz możliwość nabycia oryginalnych strojów. Sklepowe półki uginają się od kolorowych sukienek czy wyjściowych spodni. W tym wypadku weź pod uwagę jeszcze raz wygodę naszego dziecka. Zwróć uwagę na to, z czego wykonane jest ubranie. Sprawdź, czy jest rozciągliwe, czy nie uwiera przy delikatnej szyjce, czy nie ciśnie w pasie.

Dla starszych dzieci kup legginsy lub spodnie dresowe oraz wygodne bawełniane bluzki. Mali odkrywcy są cały czas w ruchu, eksplorują świat i na pewno nie chcą, by przeszkadzały im w tym koronki, lakierowane buty czy krawaty. Małe dzieci ubrane na wzór dorosłych na pewno wyglądają efektownie, ale pamiętajmy, że nie jest to dla nich ważne, za to niewygodę na pewno odczują.