Urodziny dziecka to niezwykle ważne święto w kalendarzu – niecierpliwie wyczekiwany dzień zabaw i prezentów powinien być niezapomniany. Pojawia się jednak pytanie: czy zorganizować urodziny w domu, czy skorzystać z szerokiej oferty placów zabaw?

Urodziny dziecka w domu

Przyjęcie urodzinowe dziecka wyprawione w domu bez wątpienia jest tańsze. Omija Cię koszt wynajęcia sali, transport dzieci, prezentów i poczęstunku, wszystko masz pod ręką. W przypadku urodzin organizowanych w domu nie masz również ograniczeń czasowych. Jeśli dziecko źle się poczuje, zmęczy się lub nie będzie chciało kontynuować zabawy – koszt wynajęcia sali nie przepadnie. Podobnie jest, gdy dzieci bawią się nad wyraz dobrze: w domowych urodzinach nikt nie stoi nad nimi z zegarkiem w dłoni i mogą szaleć nawet do późna.

Równie ważna jest dla części rodziców możliwość zorganizowania imprezy łączonej, na której w jednym pokoju pojawią się dorośli, w drugiej zaś (i zapewne w reszcie domu) czas spędzą dzieci.

Jednak urodziny dziecka organizowane w domu to również problemy. Jeśli postanowiliście urządzić bal z prawdziwego zdarzenia, udekorowanie mieszkania, przygotowanie dań i opracowanie planu zabaw pochłonie kilka dni z Twojego kalendarza. Problemem może być również ograniczona przestrzeń do zabawy, zwłaszcza w mieszkaniach – tu nawet doświadczony animator będzie miał problem, by zabawić wszystkie dzieci. Domowe urodziny to także gwarantowane sprzątanie po urodzinach, nierzadko połączone z drobnymi naprawami uszkodzonych sprzętów i porysowanych mebli – miej to na uwadze planując urodzinowy budżet!

Urodziny dziecka w sali zabaw

Przyjęcie urodzinowe organizowane w sali zabaw to coraz częstszy wybór wśród rodziców. Choć koszt zabawy w sali jest znacząco wyższy (samo wynajęcie sali to koszt 100-200zł za 2 godziny, do tego dochodzi opłata za każde dziecko uczestniczące w zabawie oraz catering), urodziny dziecka w sali zabaw ma ją ogromne zalety.

Główną przewagą sali zabaw nad domowymi urodzinami jest liczba dostępnych rozrywek. Animatorzy znający wszystkie tajemnice obiektu jak własną kieszeń, stosy zabawek i urządzeń do wspinania, zjeżdżania i skakania – większość sal zabaw połączonych jest z placami zabaw z prawdziwego zdarzenia. Zdarzają się nawet obiekty korzystające z urządzeń wprost wyciągniętych z wesołych miasteczek. Dzięki temu urodziny w sali zabaw z pewnością będą niezapomniane.

Co ważne, organizatorzy biorą na swoje barki wszystkie kwestie związane z organizacją przyjęcia – Wam pozostaje tylko rozdać zaproszenia gościom i pojawić się na urodzinach w umówionym terminie.

Opracowanie tekstu:
Sala Zabaw Inca Play, Warszawa