Usunięcie migdałków to najczęstszy zabieg chirurgiczny…  Jeśli szykuje się na niego właśnie twoja pociecha,  wybierz odpowiedni szpital dziecięcy!

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko było zawsze zdrowe, aby nie musiało odwiedzać lekarzy, a tym bardziej przebywać na oddziałach szpitalnych. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie ochronić nasze dzieci przed grożącymi im chorobami i dolegliwościami.

Wielu rodziców przyzna, że ich dzieci ciągle są chore, a najczęściej dopadają je infekcje układu oddechowego, bądź ostre zapalenie uszu. Jeśli również twoje dziecko zapada dość często na tego typu choroby, może okazać się, że niezbędnym zabiegiem w przyszłości będzie usunięcie migdałków. O ile leczenie farmakologiczne nie budzi większych obaw u rodziców, o tyle zabiegi operacyjne wywołują lęk i niepokój. Niestety, jest to niekiedy jedyne rozwiązanie, a im szybciej zdecydujemy się na zabieg, tym lepiej. Sam pobyt dziecka w szpitalu jest bardzo stresujący, zarówno dla niego samego, jak i jego rodziców. Obawy i strach przed nieznanym to jak najbardziej normalne i zrozumiałe uczucia, można jednak je zredukować wybierając odpowiedni szpital dziecięcy.

Czym kierować się wybierając najlepszy szpital dziecięcy?

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto przejmował się prawami małego pacjenta. Na ogół już w izbie przyjęć dziecko odbierane było rodzicom i od tej pory opiekowały się nim jedynie pielęgniarki i lekarze obcy dla niego ludzie. Rodzice i najbliżsi przychodzili tylko w odwiedziny i to również w ściśle określonym czasie. Dziś w większości szpitali mali pacjenci traktowani są na szczęście nieco inaczej, ale aby pozbyć się jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wyboru kliniki, zwróćmy uwagę na kilka czynników

Choremu dziecku nic nie jest tak potrzebne, jak bliskość rodziców. Czytanie bajki na dobranoc, utulenie do snu, podanie obiadu.Te proste codzienne czynności wykonane właśnie przez najbliższych dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Ważne więc, aby wybrać taki szpital, w którym będzie można być przy dziecku jak najdłużej i jak najwięcej. Poszukaj oddziału, w którym do dyspozycji opiekunów będzie łóżko, pokoje rodzinne, bądź przyszpitalny hotel.

Choć usunięcie migdałków to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów u dzieci, zapewne – jak każdy rodzic – chcesz być dokładnie informowany / informowana o przebiegu operacji, ewentualnych powikłaniach, a po zabiegu o aktualnym stanie zdrowia Malucha i perspektywach powrotu do codziennej aktywności. Wybierz więc szpital dziecięcy, w którym personel jest skory do współpracy, rodzic nie jest w nim traktowany jak intruz, a twoja potrzeba bycia na bieżąco jest w pełni zaspokojona.

Ważne jest również samo podejście szpitala do znieczulenia dzieci. W niektórych szpitalach pozwalają rodzicom uczestniczyć w przygotowaniach do zabiegu, być przy znieczuleniu, jak również zaraz po wybudzeniu dziecka z narkozy. Działania te z pewnością redukują stres i u dzieci i u rodziców oraz dają obu stronom poczucie bezpieczeństwa.

Każdy rodzic, który wybiera szpital dziecięcy oczekuje, aby pracował w nim wykwalifikowany personel medyczny, najlepsi lekarze, chirurdzy. Przygotowując się na usunięcie migdałków, zdobądź więc jak najwięcej informacji o wybranych placówkach, poczytaj opinie w Internecie, a nawet porozmawiaj na forach z innymi rodzicami dzieci, które przebyły podobne operacje.

Choć pobyt – nawet w najlepszym szpitalu – nie należy do najprzyjemniejszych, to ważne jest, aby wybrana przez nas placówka była jak najbardziej przyjazna dziecku. Bez względu czy to usunięcie migdałków czy wycięcie wyrostka robaczkowego, postarajmy się w miarę możliwości o to, aby nasze dziecko czuło się w szpitalu prawie tak dobrze, jak w domu.

Źródło: Usunięcie migdałków to najczęstszy zabieg chirurgiczny… – omega7