Jeśli niedawno w twojej rodzinie pojawiło się dziecko, stoisz zapewne przed dylematem: co kupić takiemu maluchowi pod choinkę. Jest kilka prezentów, które są zawsze bardzo dobrym pomysłem. Najczęściej są to praktyczne podarunki, które odpowiadają na potrzeby rodziców malucha. Na zabawki i gry przyjdzie czas, gdy dziecko podrośnie.

Kupując prezent dla malucha, który nie skończył jeszcze dwóch lat, raczej nie koncentruj się na bardzo wyszukanych zabawkach czy grach edukacyjnych. Nierzadko lepszym pomysłem będzie paczka pieluch, odżywek, chusteczek czy kremów. Często wymienianym pomysłem na dobry prezent dla małego dziecka jest także kocyk.

Gdzie kupić rzeczy dla dziecka

Rzeczy pierwszej potrzeby możesz kupić w drogeriach oraz supermarketach. Rozważ, czy nie będzie ci najwygodniej zrobić takich zakupów online. Będziesz mógł w dogodnym czasie i na spokojnie zaopatrzyć się w potrzebne artykuły, zamiast przemierzać nieznane ci dotąd alejki supermarketów.

Zakupy online pozwolą ci uniknąć kolejek, stresu związanego z czasem spędzanym w supermarkecie, a nierzadko także przepłacania. Na spokojnie porównaj oferty supermarketów takich, jak Tesco czy Auchan, lub e-sklepów, jak A lub Frisco. Opinie internautów na temat zakupów w sieci świadczą o tym, że możesz liczyć na szybką dostawę i dobrą jakość produktów.

Co roku e-sklepy sprawdzane są też w specjalnych rankingach. W 2016 roku zwyciężył sklep Frisco, opinie o marketach Auchan oraz Piotr i Paweł także były bardzo dobre. W rankingu brane są pod uwagę takie kryteria, jak jakość i elastyczność dostawy (wygrał Piotr i Paweł), ceny (najtańszy okazał się sklep Frisco), opinie na temat sposobu pakowania (najlepiej wypadło Frisco, Alma i Auchan). Także, jeśli zdecydujesz się na podarowanie ubranka albo zabawek czy gier, możesz bez problemu zrobić zakupy online w jednym ze sklepów z artykułami dla dzieci.

A jeśli wolisz kupić zabawkę

Pamiętaj o tym, że dla małego dziecka odkrywanie świata jest wielką przygodą, dlatego rzadko się zdarza, aby taki młody człowiek potrzebował dodatkowych bodźców. Nie zawsze głośno grająca, kolorowa zabawka faktycznie wspiera zdrowy rozwój układu nerwowego i ruchowego. Małe dzieci często bardziej zainteresowane są opakowaniem, niż samą grzechotką albo przytulanką.

Jeśli chcesz sprawić maluchowi radość, postaw na czarno-białe zabawki, które stymulują wzrok dziecka. Dobrym pomysłem będą też zabawki z lusterkami albo miękka przytulanka (o ile maluch nie ma już swojego ukochanego misia – wtedy prezent od ciebie na pewno skończy w pawlaczu). Jeśli dziecko jest trochę starsze (12-24 miesiące), możesz podarować mu klocki, kreatywną układankę albo proste puzzle, które rozwiną logiczne myślenie i ćwiczą zdolności manualne dziecka.