Za oknem coraz cieplej, a to skłania nas, młode mamy, do coraz to dłuższych spacerów z wózkami. Wózek trójkołowy to doskonałe rozwiązanie, jeśli lubisz spacerować nie tylko po chodniku, ale też poza utwardzonym szlakiem. Co sprawia, że wózek trójkołowy tak dobrze sprawdza się w terenie?

Dla kogo wózek trójkołowy?

Po wózek trójkołowy zyskały uznanie rodziców uprawiających sport. Lekki wózek trójkołowy z dużymi kołami będziesz mogła bez problemu prowadzić nawet biegając lub jadąc na rolkach. Specjalnie wyprofilowane siedzisko wózka zapewni dziecku komfort i bezpieczeństwo – wózki trójkołowe są głębsze od czterokołowych odpowiedników i znacznie lepiej tłumią drgania, niemożliwe do wyeliminowania przy poruszaniu się poza betonowym chodnikiem…

Wózek trójkołowy do zadań specjalnych

Największą przewagą wózka trójkołowego nad klasycznym czterokołowcem jest niższa masa i znacznie lepsza skrętność. O wiele wygodniej jest manewrować po nierównym terenie taką lekką konstrukcją. Amortyzacja sprężynowa doskonale tłumi nierówności, jednak nie pozwala na bujanie wózkiem – dlatego jeśli Twój maluszek bez kołysania nie zaśnie, wózek trójkołowy może nie być najlepszym wyjściem.

Stelaż teleskopowy – by żyło się lżej

Wózek trójkołowy zazwyczaj ma konstrukcję teleskopową, przypominającą odwrócone Y. Dużą zaletą teleskopowej konstrukcji jest jej niska waga – co docenisz zwłaszcza, jeśli mieszkasz na wyższym piętrze bloku. Dodatkowo wózek trójkołowy składa się do bardziej kompaktowych rozmiarów niż krzyżakowa konstrukcja wózka czterokołowego, co ma znaczenie jeśli często podróżujesz lub masz niewielkie mieszkanie.

Rozwiązania na wagę bezpieczeństwa!

Wózek trójkołowy nada się do „sportowych” spacerów tylko wtedy, gdy będziesz miała pod ręką kilka udogodnień:

  • Regulowane amortyzatory – najlepiej sprężynowe, by dziecku było wygodnie
  • Hamulce tarczowe – poruszając się z większą niż zazwyczaj prędkością potrzebujesz skutecznego systemu hamowania. Większość wózków trójkołowych jest wyposażonych w hamulce tarczowe, Twój również powinien je mieć.
  • Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa – choć siedzisko w trójkołowcu jest wyprofilowane i zapewnia dobre trzymanie, pasy bezpieczeństwa są niezbędnym dodatkiem.
  • Szeroka tylna oś – pierwsze wózki trójkołowe owiane były złą sławą, zatroskane mamy wskazywały, że łatwo stojący wózek trójkołowy wywrócić. Obecnie problem został wyeliminowany, jednak pamiętaj, że im szerszy rozstaw kół, tym wózek trójkołowy stabilniejszy.
  • Blokada skrętu przedniego koła – przydatna funkcja, gdy poruszasz się w trudnym terenie. Bez blokady przednie kółko może stanąć bokiem, uniemożliwiając prowadzenie wózka w wybranym przez Ciebie kierunku.

Wózek trójkołowy – wybór Polek w kwietniu 2014

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym spisem najbardziej pożądanych produktów w dziale „Dla dzieci”. Tym razem przyjrzeliśmy się artykułom w kategorii „Wózki” i stworzyliśmy zestawienie 10 najczęściej wybieranychproduktów w omawianym miesiącu. Zamieszczony poniżej ranking opracowano w oparciu o dane statystyczne witryny Skąpiec.pl i opisuje on wybory użytkowników porównywarki. Wszystkie ukazane w nim modele odznaczają się dużą trwałością i jakością wykonania. Jeżeli rozważacie zakup nowego produktu w kategorii „Wózki”, to przejrzenie poniższego zestawienia może ułatwić Wam podjęcie ostatecznej decyzji. Owocnej lektury!

Ranking producentów

LP. Nazwa producenta Ilość odsłon
1 Quinny 40.99%
2 Baby Jogger 12.98%
3 ABC Design 10.94%
4 Jane 8.29%
5 X-Lander 7.93%
6 Chicco 6.37%
7 Out N About 3.85%
8 Euro-cart 3.49%
9 Safety 1st 2.64%
10 Hauck 2.52%

Renoma producenta dla wielu z nas ma bardzo duże znaczenie. Bywa, że kupno uzależniamy właśnie od tego czynnika. Z danych serwisu internetowego Skąpiec.pl można wywnioskować, że najbardziej pożądanym producentem w kategorii „Wózki” była w poprzednim miesiącu firma Quinny. Marka ta zebrała 40.99%zapytań. Kolejne miejsca na liście przypadły markom Baby Jogger (12.98%)oraz ABC Design (10.94%).

Ranking najpopularniejszych produktów

Poniżej publikujemy tabelę, w której zostało uwzględnione 10 najpopularniejszych modeli w kategorii „Wózki”. Jesteśmy pewni, że w rankingu znajdziecie model dokładnie  wpisujący się w Wasze oczekiwania. 

LP. Nazwa produktu Procent odsłon Cena od Cena do
1 Quinny Moodd 19.37% 1 885,54 zł 3 188,90 zł
2 Quinny Zapp 18.11% 499,00 zł 1 008,00 zł
3 Baby Jogger City Mini 12% 849,99 zł 2 199,00 zł
4 ABC Design Moving Light 9.47% 299,00 zł 299,00 zł
5 Quinny Speedi SX 8.84% 1 299,00 zł 2 288,99 zł
6 Quinny Buzz 3 6.74% 1 469,00 zł 2 647,00 zł
7 X-Lander X-RUN 6.74% 1 129,00 zł 1 963,00 zł
8 Out N About Nipper Single 6.53% 1 599,00 zł 1 999,00 zł
9 Quinny Zapp XTRA 6.11% 589,00 zł 1 428,90 zł
10 Chicco Trio S3 6.11% 2 199,00 zł 3 408,00 zł

Opis najpopularniejszych produktów

akup produktów w e-sklepach nie może zostać zrobiony bez namysłu. A taki z dużym prawdopodobieństwem się okaże, jeżeli zdecydujemy się na losowy produkt. Najlepiej będzie sprawdzić opinie o danym artykule w internecie i w różnych podsumowaniach. Zapraszamy więc do lektury zestawienia topowych produktów w omawianej kategorii. 

Quinny Moodd

Quinny Moodd

Model Quinny Moodd zdobył czołowe miejsce w rankingu na najpopularniejszy produkt w kategorii „Wózki”.

Quinny Zapp

Quinny Zapp

Model Quinny Zapp znalazł się na następnej pozycji w naszym zestawieniu. Jest to drugi najchętniej przeglądany model wśród  e-konsumentów. 

Baby Jogger City Mini

Baby Jogger City Mini

Baby Jogger City Mini to trzeci najczęściej przeglądany przez konsumentów model w kategorii „Wózki”. 

ABC Design Moving Light

ABC Design Moving Light

Na liście nie zabrakło również miejsca na uplasowany na czwartej lokacie produkt ABC Design Moving Light.

Quinny Speedi SX

Quinny Speedi SX

Quinny Speedi SX zamyka ranking najbardziej popularnych produktów w kategorii „Wózki”.