Okres letni jest związany ze zwiększoną aktywnością fizyczną. Do pracy coraz częściej dojeżdża się hulajnogami lub rowerami, a wszystko po to żeby załapać się na słoneczny poranek. Osoby jadące samochodem z pewnością nie poczują tego klimatu, a przy tym będą nudziły się w korku. Hulajnoga jest bardzo dobrym wyborem, tym bardziej że stała się ona w ostatnim okresie bardzo popularna. Jednak zanim się ją kupi należy dowiedzieć się jakie cechy hulajnogi są istotne. To wszystko będzie znajdowało się w dalszej części tekstu.

Rodzaje hulajnóg

Odpowiedź na pytanie „jaką hulajnogę wybrać” jest dość trudne, ponieważ każdy musi sam zdecydować co jest dla niego ważne w tym sprzęcie. Warto poznać dokładnie rodzaje hulajnóg, aby móc określić co jest potrzebne.

  • Hulajnoga rekreacyjna – jak sama nazwa wskazuje jest to sprzęt rekreacyjny, który służy do jazdy po parkach i chodnikach. Z całą pewnością taka hulajnoga nada się do dojeżdżania do pracy lub szkoły. Jest ona bardzo lekka, więc nie powinno być problemu z wnoszeniem jej na piętro budynku. Do głównych zalet tego modelu należy zaliczyć:
  1. uniwersalność, ponieważ nadaje się ona dla wielu osób,
  2. praktyczność, ponieważ mogą z niej korzystać zarówno osoby dorosły, a także dzieci.

Jedyną zauważalną wadą tego sprzętu jest fakt, że posiada on niewielką wytrzymałość, więc uderzenia lub jeżdżenie po dziurach może uszkodzić hulajnogę rekreacyjną.

  • Hulajnoga wyczynowa – pytając dzieci jaką hulajnogę wybrać bardzo często usłyszy się odpowiedź, że taką do robienia trików. Właśnie taki model nazywa się hulajnogą wyczynową. Jest ona bardzo odporna na wszelkie uderzenia, a co za tym idzie można robić nią wiele rzeczy. Nadaje się ona do jazdy ekstremalnej, a także do ćwiczenia trików. Do zalet należy z pewnością zaliczyć:
  1. wytrzymałość, ponieważ bardzo ciężko ją uszkodzić,
  2. konfigurację, ponieważ można ją ustawić na wiele sposobów.

Wadami jest tutaj mała zwrotność i komfort jazdy, a także bardzo często wyższa cena.

  • Hulajnoga transportowa – nadaje się ona do pokonywania większych odległości. Osoby, które lubią jeździć hulajnogą, powinny wybrać właśnie ten model. Do zaleta zalicza się:
  1. komfort jazdy, ponieważ jest ona bardzo dobrze dopasowana,
  2. prędkość, ponieważ można osiągać większą prędkość przy mniejszym wysiłku.

Wadami jest tutaj zdecydowanie waga, ponieważ hulajnogi z tego rodzaju są dość ciężkie.

Przeznaczenie hulajnogi i użytkownik

Jaką hulajnogę kupić, dla kogo będzie przeznaczona i ile będzie się nią jeździło? Takie pytania najczęściej kotłują się w głowie kupującego. Wybór hulajnogi powinien paść po przeczytaniu pierwszego akapitu, w który opisane są rodzaje hulajnóg. Przeznaczenie jest to sprawa dość indywidualna jednak najczęściej są one kupowane dla dzieci lub osób dorosłych, które chcą jeździć nimi do pracy. Ostatnie pytanie, czyli czas, jaki będzie spędzało się na hulajnodze jest mocno uzależniony od przeznaczenia. W większości przypadków będzie to około 30-45 min dziennie, więc warto zadbać o komfortową jazdę na takim sprzęcie.