Prędzej czy później każdy rodzic będzie musiał kupić biurko dla dziecka. Nie może to być biurko dla osoby dorosłej, tylko dopasowane do potrzeb brzdąca. Na co zwrócić uwagę, wybierając biurko dla dzieci?

Czym kierować się, kupując biurko dla dziecka?

To, w którym miejscu i w jakim położeniu umieścimy biurko dla dziecka jest uzależnione od padania światła słonecznego – najlepiej, aby biurko stało przodem lub bokiem. Najbardziej komfortowe są biurka dla dzieci, których blat można ustawić pod kątem 30 stopni. Dlaczego taki kąt? Ponieważ jest on najbardziej optymalny do ręcznego pisania i rysowania.

Wybór biurka dla dzieci powinniśmy oprzeć o maksymalne dopasowanie go do naszego dziecka. Siedzenie przy biurku nie może powodować bólu lub dyskomfortu. Jednocześnie dane biurko powinno pozwalać na zachowanie prawidłowej postawy ciała – proste plecy, ręce swobodnie oparte o blat, zaś nogi – o podłogę. Powinien także być zachowany kąt prosty między udem a łydką oraz między ramieniem a przedramieniem. Najważniejsze jest bowiem nieobciążanie kręgosłupa dziecka i uniknięcie dyskomfortu podczas siedzenia.

Doskonałą decyzją będzie zakup biurka z regulacją wysokości. Tym sposobem biurko będzie w pewnym sensie “rosnąć” wraz dzieckiem, a zakup kolejnego mebla – odroczony w czasie. Jest to zatem bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Ponadto, wymiary biurka dla dzieci powinny być dopasowane do malucha, który będzie z niego korzystać. Najlepiej, aby dziecko mogło sięgnąć ręką po potrzebne mu rzeczy, a nie – musiało wstawać od biurka.

Wybór biurka dla dziecka

Biurka z opcją regulacji wysokości

Biurka z regulacją wysokości są bardzo dobrym rozwiązaniem nie tylko w przypadku dzieci – młodzież i dorośli z pewnością docenią praktyczny charakter takiego biurka. Można je łatwo i szybko dopasować do wzrostu użytkownika, co pozytywnie wpływa na stworzenie wygodnego stanowiska pracy.

Biurka elektryczne pozwalają łączyć pracę siedzącą ze stojącą. Pozwala to na odciążenie kręgosłupa – nawet 15-20 minut pracy stojącej na 8 godzin siedzącej sprawi, że poczujemy mniejszy dyskomfort po całym dniu pracy.

Takie biurka mogą mieć różne dodatkowe funkcje, na przykład:

– blokada rodzicielska,

– system antykolizyjny,

– zapamiętywanie pozycji.

Ergonomiczne biurka dla dzieci i dorosłych oraz inne meble biurowe, które znajdą Państwo w ofercie firmy Elzap, są kluczowe dla zachowania prawidłowej postawy ciała podczas pracy przy biurku. Notoryczne siedzenie jest bardzo obciążające dla kręgosłupa – warto sobie pomóc, kupując wygodne biurko i krzesło. Firma Elzap może pochwalić się nie tylko wysokiej jakości produktami, ale również atrakcyjnymi cenami, dlatego tym bardziej warto wybrać ten sklep!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj