Młodzi chłopcy mają głowy pełne pomysłów i wyobraźni. Kupowanie kolejnych zabawek o niewielkiej funkcjonalności, dla samego wyglądu i niskiej ceny, nie jest dobrym pomysłem i zazwyczaj kończy się rzuceniem zabawki w kąt.

Najlepsze zabawki wyzwalają kreatywność i opierają się na rozwoju wyobraźni, zdolności manualnych i/lub artystycznych dziecka. Świetnym prezentem z pewnością są klocki Lego oraz inne, które pozwalają dziecku realizować kreacje swojego umysłu za pomocą wielu elementów funkcyjnych. Klocki Lego obejmują wiele ciekawych zestawów, każdy z inną historią oraz postaciami i pojazdami gotowymi do składania na rozmaite sposoby tak, iż dziecko na bazie propozycji producenta tworzy własne historie i światy zabaw.

Gdzie znaleźć najtańsze klocki Lego i jak wybrać wymarzony zestaw dla chłopca?

Większość sklepów dołącza do swojej oferty najnowsze zestawy wydane przez Lego, ponieważ biją rekordy popularności wśród klientów. Sklep z klockami Lego można znaleźć właściwie w każdym mieście, jednak najtańszych klocków Lego warto szukać w internecie w sklepach online lub na serwisach aukcyjnych. Lego oferuje rozmaite zestawy tematyczne dla chłopców, a za każdym z nich kryje się inna historia. Należy wspomnieć, iż firma ta skorzystała także z sukcesu legendarnej serii Gwiezdnych Wojen i z licencją udzieloną przez Lucasfilm wydała jeden z najbardziej rozchwytywanych zestawów klocków – Lego Star Wars. Aby wybrać najlepszy zestaw dla chłopca, warto najzwyczajniej spytać go o ulubione postacie z bajek, powstało bowiem wiele serii kreskówkowych opartych na przygodach postaci z zestawów Lego. Można także go spytać czy bardziej interesują go bitwy statków kosmicznych, czy może świat rycerzy lub wojowników ninja. Zestawów Lego jest bardzo wiele, warto zatem mieć pewną wiedzę w tym zakresie przed poszukiwaniem idealnego prezentu.

Fascynujący świat Gwiezdnych Wojen z Lego Star Wars

W ostatnich latach najpopularniejsze kanały z kreskówkami emitują bardzo wiele seriali animowanych z bohaterami Gwiezdnych Wojen. Ich sukces i popularność poprzedziło wydanie nowych filmów z tej serii przez legendarną wytwórnię Lucasfilm. Zestawy Lego Star Wars zaprezentują chłopcu świat dynamicznych bitew gwiezdnych i pojedynków na miecze świetlne, a także fascynujące dzieje Mocy oraz postaci potrafiących posługiwać się nią. Lego Star Wars to szansa na wprowadzenie młodej osoby do świata produkcji science-fiction, a w szczególności do świata Gwiezdnych Wojen i grona ich fanów, które od długiego czasu jest największą i najbardziej zorganizowaną społecznością tego gatunku sztuki filmowej.

Niesamowite dzieje rycerzy w nieco innej formie niż nam znana

Jeśli pytając chłopca o miecze świetlne nie wzbudziliśmy u niego skojarzeń z Gwiezdnymi Wojnami, jednak wciąż był zainteresowany naszym pytaniem, być może fascynuje go świat rycerzy. O ile w tradycyjnym ujęciu niekoniecznie jest on atrakcyjny dla młodej osoby, to Lego Nexo Knights z pewnością zafascynuje każdego chłopca. Zestawy te opowiadają o losach grupy młodych rycerzy w świecie magii i skomputeryzowanego królestwa, którego życie codzienne opiera się na zaawansowanej technologii i mocach Nexo. Rycerze muszą walczyć z demoniczną Potworną Księgą oraz jej zmanipulowanymi podwładnymi. Pozwól chłopcu poznać nowy ciekawszy świat rycerzy i pomóc im w walce z siłami zła, burzącymi ład w ich królestwie.

Honorowy świat sztuki walki spinjitzu w zestawach Lego Ninjago

Lego Ninjago zabiera młodych chłopców w fascynujący świat zainspirowany dalekim wschodem i orientalnymi sztukami walki. Podobnie jak w innych seriach, zestawy te poruszają tematy honorowej walki z podstępnymi antagonistami próbującymi zaburzyć spokój krainy. Bohaterowie muszą kontynuować tradycję obrony krainy Ninjago pod okiem Mistrza Wu, zapoczątkowaną przez Pierwszego Mistrza Spinjitsu. Jeśli zakupimy chłopcu zestaw Lego Ninjago, będzie musiał on się zmierzyć z hordami potwornych Wężonów i smoków, a także posiąść władzę nad Cyberświatem. Lego Ninjago to kolejny wspaniały zestaw tematyczny, który pozwoli pobudzić kreatywność i wyobraźnię chłopca, a także zafascynuje go światem sztuk walki i dalekiego wschodu, o który z pewnością kiedyś spyta rodziców.