Kocyk niemowlęcy doskonale nadaje się do przykrywania dziecka w łóżeczku, w czasie noszenia na rękach oraz podczas spacerów na świeżym powietrzu. Kocyk, z którego będziemy korzystali już od pierwszych dni życia dziecka, powinien być wykonany z naturalnych i atestowanych materiałów. Tylko wtedy będzie bowiem bezpieczny dla delikatnej skóry dziecka, nie będzie wywoływał podrażnień oraz pozwoli jej swobodnie oddychać.

Naturalna bawełna, miękki i antyalergiczny bambus czy ciepła wełna?

Kocyki niemowlęce produkowane są z materiałów o różnych właściwościach. Ze względu na bezpieczeństwo oraz najwyższy komfort użytkowania, dla niemowląt warto wybierać kocyki wykonane z naturalnych i atestowanych tkanin. Do najpopularniejszych z nich należą klasyczna bawełna, antyalergiczne włókna bambusowe oraz ciepła i przytulna wełna.

Kocyki niemowlęce z bawełny są doskonałym wyborem już od pierwszych dni życia dziecka. Bawełna jest bowiem materiałem w pełni naturalnym, miękkim oraz regulującym ciepło. Dzięki temu jest w stanie zapewnić dziecku ciepło oraz regulować temperaturę jego ciała. Bawełna posiada także cenne właściwości higroskopijne, dzięki którym zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się ciała dziecka.

Świetnym wyborem dla niemowląt są także kocyki wykonane z ultramiękkich włókien bambusowych. Bambus to specjalny materiał, który spośród innych wyróżnia się niespotykaną miękkością i delikatnością oraz cennymi właściwościami antyalergicznymi, które docenią zwłaszcza rodzice dzieci ze szczególnie wrażliwą i skłonną do podrażnień skórą. Kocyki bambusowe są niezwykle przyjemne w dotyku oraz oferują wysoki komfort użytkowania.

Kocyki bawełniane i bambusowe to świetny wybór na cieplejsze miesiące. W zimie natomiast warto sięgnąć po kocyk wykonany z ciepłej i przytulnej wełny o właściwościach antyalergicznych. Dobrej jakości kocyk z wełny Merynosów jest bowiem przyjemny w dotyku, niegryzący oraz zapewnia dziecku otulenie oraz ciepło, którego tak potrzebuje jego delikatna skóra w chłodniejsze dni.

Idealne kocyki niemowlęce

Na szczególną uwagę zasługują kocyki niemowlęce wykonane z najlepszej jakości włókien bawełnianych i bambusowych. Ich połączenie sprawia, że akcesoria pościelowe są jeszcze bardziej miękkie od klasycznej bawełny, przez co doskonale nadają się do użytkowania przez najmłodsze dzieci. Obecność klasycznej, oddychającej bawełny sprawia, że skóra dziecka nie przegrzewa się, gdyż nadmiar ciepła jest odprowadzany na zewnątrz. Włókna bambusowe z kolei nadają kocykowi właściwości antyalergicznych oraz dodatkowej miękkości.

Praktyczne kocyki niemowlęce występują w wariancie z kapturkiem i bez niego. Doskonale sprawdzą się więc podczas spacerów oraz tulenia i noszenia dziecka w domowym zaciszu. Powinny na nie zwrócić uwagę także mamy kompletujące wyprawkę do szpitala – znakomitej jakości kocyk bambusowy od polskiego producenta może być bowiem w pełni bezpiecznie użytkowany już od pierwszych godzin życia dziecka!

Partnerem artykułu jest Colorstories oferujący polskie produkty dla niemowląt, takie jak kocyki bambusowe ze sklepu Colorstories.