Właściciele zwierząt domowych spędzają wiele czasu ze swoimi pupilami podczas wspólnej zabawy. O ile zabawa z psem nie jest przeważnie czymś bardzo wymagającym i wystarczyć może do niej nawet zwykła piłka, o tyle w przypadku kotów sprawa wygląda nieco inaczej. Wiele kotów znacznie trudniej skłonić do zabawy – zabawy, która również jest im przecież potrzebna, tak samo jak psom. Po jakie atrakcyjne zabawki dla kota możesz sięgnąć, aby Twój pupil chętniej spędzał z Tobą czas podczas wspólnych zabaw? Oto nasz krótki poradnik, który przygotowaliśmy specjalnie dla wszystkich właścicieli kotów.

Wędki dla kotów

Koty to urodzeni łowcy i polujące drapieżniki. Niejeden właściciel kota bez wątpienia zdążył się o tym przekonać. W jaki sposób? Koty wychodzące samodzielnie poza dom niekiedy mają w zwyczaju przynosić ludziom niespodzianki – niezbyt dla nas miłe. Martwy ptak lub mysz na wycieraczce – zna to zapewne wielu właścicieli tych czworonogów. Przy pomocy odpowiednio dobranych zabawek możesz ograniczyć kocie zapędy na dzikie polowania i pobudzać jego naturalne drapieżne instynkty w domowych, kontrolowanych warunkach. Służą do tego właśnie wędki, na których końcach znajdują się piłki, grzechotki, piórka oraz inne zabawki dla kota, które znajdziesz w sklepie internetowym. Zadaniem Twojego kota będzie złapanie zwisającego gadżetu, podczas gdy Ty będziesz „łowić” kota wędką. Kot będzie chwytać łapkami zwisającą z wędki zabawkę, rozwijając swoje kocie zmysły, a Ty z pewnością będziesz mieć z tego prawdziwy ubaw i mnóstwo frajdy.

Pluszowe maskotki

Kontynuując nasze porównania kotów do psów, tak samo jak psy, również koty mogą mieć swoje ulubione maskotki. Ściskanie, gryzienie, drapanie, zrzucanie przedmiotów – to kolejne z naturalnych kocich aktywności. Przy pomocy maskotki możesz ukierunkować je na przedmiot do nich przeznaczony i uniknąć obdrapanych przez kota mebli lub innych przedmiotów wyposażenia domowego. Jaką maskotkę dla kota wybrać, jakie wzory są najpopularniejsze? Cóż wybrać dla kota, jeśli nie mysz? Pluszowa mysz będzie najlepszym zabawkowym przyjacielem Twojego kota, a Ty z pewnością docenisz to, że Twój domowy kot poluje na mysz pluszową, nie zaś prawdziwą.

Zabawki ze sprężynami

Możesz wybrać też wiele bardziej zaawansowanych, interaktywnych zestawów ze sprężynami. Na umieszczonej na podstawie sprężynie umieszczona będzie zabawka, którą Twój pupil będzie mógł do woli męczyć, zaczepiać, rozciągać sprężynę i próbować złapać. Jest też jeszcze jeden plus takiego wyboru – Twój kot może bawić się sam, bez Twojego udziału. Pomimo tego, że lubimy zabawy z naszymi zwierzętami, to przecież nie zawsze po prostu mamy dla nich czas – wówczas taka interaktywna zabawka ze sprężynami może być wybawieniem i sposobem na chwilę spokoju dla właściciela. Odwiedź sklep zoologiczny Wyspę Zwierząt i zobacz wszystko, czego potrzebuje właściciel kota poszukujący dla swojego pupila odpowiedniej dla jego potrzeb rozrywki. Baw się ze swoim zwierzęciem przy użyciu wysokiej jakości akcesoriów i pozwól im nie tylko na dobrą zabawę, ale też na prawidłowy, zdrowy rozwój.