Więcej
  Strona głównaMacierzyństwoZabawki edukacyjne – jakie wybrać dla swojego dziecka?

  Zabawki edukacyjne – jakie wybrać dla swojego dziecka?

  Producenci zabawek edukacyjnych dla dzieci prześcigają się w projektowaniu coraz to nowych i lepszych zabawek, które niejednokrotnie są bardzo zaawansowane pod względem technologicznym. Jednak okazać się może, że zabawki proste w swojej konstrukcji mogą być równie ciekawe dla dzieci i dawać im wiele radości z zabawy, która jednocześnie pozwoli im zdobyć nowe umiejętności. Jaką więc zabawkę wybrać dla swojej pociechy, by dziecko było z niej zadowolone i jednocześnie mogło w pełni korzystać z jej edukacyjnych funkcji? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawki, która pozwoli mu na nieskrępowaną zabawę oraz zachęci je do poznawania otaczającego je świata. Oto najczęściej spotykane w sklepach rodzaje zabawek edukacyjnych dla najmłodszych dzieci.

  Sortery

  Najbardziej prostą w swojej formie zabawką edukacyjną są tak zwane sortery, które mimo swojej prostoty dają dzieciom wiele radości i możliwości poznawania nowych kształtów i kolorów. Każdy z nas widział chyba taką zabawkę – może to być prostokątne pudełko lub kula, niekiedy także pojemnik o innym, bardziej fantazyjnym kształcie (zwierzątka lub jakiegoś przedmiotu). Zadaniem dziecka jest dopasowanie klocków do otworów w taki sposób, by wpadły one do wnętrza sortera. Bardziej zaawansowane zabawki tego typu wydają dźwięki, kiedy klocek przejdzie przez odpowiedni otwór.

  Maskotki edukacyjne

  Ciekawą formą zabawek edukacyjnych są wykonane z bezpiecznego dla dziecka materiału zabawki edukacyjne, które popularnie nazywane są maskotkami edukacyjnymi. Wybierając taką zabawkę należy zwrócić uwagę, by była dobrze wykonana – wszystkie elementy zabawki powinny być dobrze ze sobą połączone. Nie może mieć ona także ostrych elementów. Warto wybierać te zabawki, które posiadają gryzaki, lusterka i wydają z siebie różne dźwięki. Przykładem takiej zabawki jest interaktywna pszczółka Little Bird Told Me – dostępna w sklepie www.babymama.pl – która dodatkowo posiada grzechotkę i reaguje na dotyk dziecka wydając zabawne odgłosy. Zabawka ta gra też kojącą kołysankę, co bardzo pomaga ukoić dziecko. Posiada ona także różne faktury materiału i jest wielokolorowa, co pozwala rozwijać zmysł wzroku i dotyku dziecka.

  Interaktywne elektroniczne zabawki edukacyjne

  Jak to już zostało wspomniane wielu producentów zabawek edukacyjnych zachęca rodziców do zakupienia swoich produktów umieszczając w nich nieraz bardzo zaawansowane technologie. Zabawki dla najmłodszych dzieci z reguły ułatwiają im poznawanie pierwszych słów, naukę rozpoznawania kształtów i kolorów, a także jakie dźwięki wydają poszczególne zwierzęta. Wybierając zabawkę, która „mówi” czy „śpiewa” należy przed dokonaniem zakupu sprawdzić jakość nagrania – lektor musi mieć miły głoś, ale o wiele ważniejsze jest to, aby nagranie było wyraźne, by dziecko mogło zrozumieć poszczególne słowa i powtórzyć je w prawidłowy sposób. Zabawki takie mają zamontowane wiele kolorowych światełek, które włączają się gdy dziecko wykona konkretną czynność. Takie zabawki posiadają wiele zalet – uczą dzieci pierwszych słów, zachęcają do zabawy, a także pozwalają na zrozumienie zasady przyczynowo-skutkowej, czyli tego, że po każdej akcji następuje jakaś reakcja.

  Interaktywna pszczółka Little Bird Told Me – cena 119 PLN, www.babymama.pl

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,877ObserwującyObserwuj