Pierwszy czerwca zbliża się coraz większymi krokami. Dla rodziców jest to data nawet bardziej szczególna niż dla wszystkich dzieci. Jest to okazja do sprawienia wielkiej radości swojemu dziecku, na które czeka ono z niecierpliwością co roku. Dla dzieci dzień dziecka to jakby drugie urodziny i moment ten trzeba dobrze wykorzystać. Rodzice długo planują kupno odpowiedniego prezentu dla swojej pociechy, nie chodzi o to, by odhaczyć problem z listy rzeczy do zrobienia i kupić byle co.

Po dalszym zdejmowaniu obostrzeń w przemieszczaniu się, na dzień dziecka możliwym stanie się swobodne poruszanie. Pogoda również będzie już dopisywać. W efekcie parki, place zabaw i różnorodne przestrzenia znów zaroją się od dzieci i ich rodziców. Dlatego prezent, który kupuje się dziecku powinien niejako zmuszać do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Po ponad dwóch miesiącach izolacji każdemu przyda się więcej słońca i szczerej zabawy.

Zabawki dopasowane do dzieci

Sfera zabawek dla dzieci to oddzielny świat, w którym można bardzo szybko się zagubić. Rodzice kupując zabawki starają się by przeważał w nich aspekt edukacyjny – pomagać dziecku rozwijać swoje zdolności, koordynację oraz inteligencję. Nowoczesne zabawki elektroniczne pozwalają na to. Jednym z najczęściej wybieranych prezentów dla dzieci już nieco starszych, które pozwalają na wspólną zabawę z rodzicem są drony. Fruwanie w przestworzach zdalnie sterowaną zabawką, która jest zdolna do nagrywania filmów i robienia zdjęć jest nie lada zabawą dla dziecka. Prawidłowe obsługiwanie drona pozwala rozwijać refleks oraz koncentrację przez wyrafinowaną zabawę. Dronów na rynku jest całe mnóstwo. Zawężenie kupna prezentu do tej kategorii pozwala oszczędzić na czasie w przedzieraniu się przez liczne oferty i promocje, których w zbliżających się dniach będzie coraz więcej.

toy 680164 1280

Energia do zabawy

Zabawki elektroniczne nie są zakupem, który można przyklepać i o nim zapomnieć. Każda zabawka potrzebuje wydajnej baterii. Ta fabryczna z biegiem czasu będzie się zużywała, jeśli dziecko podchwyci zabawę i będzie spędzało na niej dużo czasu, to eksploatacja będzie szybsza. Wraz z każdym kolejnym cyklem ładowania zabawki pojemność baterii będzie maleć. W rezultacie zabawka może coraz więcej czasu spędzać na byciu podłączoną do ładowarki, a okres jej swobodnego użytkowania będzie się zauważalnie skracał. W takich sytuacjach wielu rodziców rozważa kupno nowej zabawki lub nowego modelu np. drona, mimo, że ze starym jest wszystko w porządku i ma on przed sobą jeszcze sporo życia. Rozwiązaniem, które jest znacznie tańsze i pozwala nie rezygnować z wypracowanych umiejętności sterowania (nie trzeba obsługi nowego drona uczyć się na nowo) jest kupienie nowej baterii. Szukając baterii do drona lub innej zabawki elektronicznej dla dziecka warto jest kierować się w stronę sklepów, które specjalizują się w tego rodzaju produktach (np. Świat Baterii – znajdziecie tam specjalną promocję ). Pójście po najkrótszej linii i robienie wielkich cięć na zakupie baterii będzie się raczej szybciej niż później mścić na użytkowniku. Dobrze dopasowana bateria, to nie tylko długi czas działania sprzętu, ale również jego bezpieczeństwo (brak sytuacji, gdy np. bateria wyleje). W ten sposób można oszczędzić sobie przyszłych zbędnych kosztów.

Zabierając się za wybranie prezentu dla dziecka i wybierając drogę elektronicznych zabawek, nie warto zapominać o zrobieniu sobie energetycznego zaplecza do ich prawidłowej i długiej obsługi. Niech zbliżający się dzień dziecka nie zostanie przerwany brakiem energii.