Wprawdzie dzieci w wieku przedszkolnym lubią przede wszystkim aktywną i kreatywną zabawę z wykorzystaniem zabawek. Formą wyciszenia, a zarazem ciekawą programu zajęć, jest wykonywanie zadań na kartkach papieru. Skąd wziąć praktyczne ćwiczenia dla przedszkolaków? Dlaczego warto skorzystać z tej formy nauki i zabawy? Wyjaśniamy.

Ciekawe graficzne ćwiczenia dla przedszkolaków

Dzieci w wieku przedszkolnym chętnie eksplorują świat i są bardzo ciekawe otoczenia. Zadają też mnóstwo pytań i oczekują konkretnej odpowiedzi. Graficzne ćwiczenia na wydruku komputerowym pomogą im zrozumieć różne przyrodnicze zjawiska, odróżniać pory roku, zawody, zwierzęta i rośliny. Takie papierowe ćwiczenia i zadania dla przedszkolaków są zatem nie tylko zabawą, ale także sposobem na rozwijanie zdolności poznawczych dziecka. Poza tym ta forma zabawy przyzwyczaja dziecko do obcowania z książką i zeszytem, a w konsekwencji do późniejszej nauki pisania i czytania. Tego rodzaju praktyczne ćwiczenia znajdziesz na portalu Rozwój dziecka na stronie https://childdevelop.pl/worksheets/tag-detsad-sortpop/.

Załóż konto, zaloguj się i pobierz bezpłatnie do 10 praktycznych zadań. Możesz też zlecić wygenerowanie innych ćwiczeń według własnego pomysłu.

Przykłady zadań dla przedszkolaków

Zastanawiasz się, jakiego rodzaju ćwiczenia mogą zainteresować przedszkolaka? Oto przykłady praktycznych zadań dla dzieci w wieku przedszkolnym:

  • „Gdzie mieszkają zwierzęta?” — skieruj każde zwierzątko do jego domu, opowiedz, jakie dźwięki wydaje, gdzie można je zobaczyć?
  • Skopiuj figury – połącz kropki tak, aby powstała taka sama figura, jak na poprzednim obrazku.
  • „Drogi i transport” – połącz środek transportu z jego trasą, nazwij pojazdy i opowiedz, kto je prowadzi.
  • Popatrz na obrazek i znajdź parę pasujących do siebie przedmiotów – ćwiczenie na rozwój logicznego i abstrakcyjnego myślenia.
  • Pokoloruj obrazek i opowiedz, czym różnią się pory roku? Kiedy mamy zimę, wiosnę, a w jakich miesiącach lato i jesień?
  • Nazwij poszczególne części odzieży. Jakie ubrania nosimy latem, a jakie zimą? Wytnij obrazki ubrań i wklej je w w odpowiednie okienka.

To wybrane ćwiczenia z licznych zadań dla przedszkolaków, które możesz pobrać ze strony https://childdevelop.pl/worksheets/ i wydrukować. Wykorzystaj je do nauki dziecka i wspólnej z nim zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj