Jednym z najprzyjemniejszych znanych zapachów, który koi i wyzwala mnóstwo pozytywnych emocji jest zapach niemowlaka. Ciepły, nieco słodki, mleczno-pudrowy… Aby jeszcze bardziej go podkreślić, Mustela – ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry dziecka i mamy od ponad 65 lat, prezentuje „Musti” – pielęgnacyjną wodę perfumowaną dla dziecka o recepturze opracowanej specjalnie do stosowania od pierwszego dnia po urodzeniu.

Z badań wynika, że noworodek rozróżnia zapachy nie gorzej niż dorosła osoba. Wraz z obrazem, dźwiękiem i smakiem, zapach pozostawia ślad w pamięci sensorycznej dziecka, przyśpieszając jego rozwój i proces uczenia. Wystarczy jeden raz aby pobudzić jego zmysł węchu i sprawić, że maluszek go zapamięta.

flacon etui faceDlatego też, w trosce o dziecko, marka Mustela stworzyła wodę perfumowaną bez zawartości alkoholu, na bazie wyciągów z rumianku i miodu, które znane są ze swoich łagodzących i relaksujących właściwości. Ma przyjemny, subtelny i ciepły aromat. Pielęgnuje skórę dziecka i nadaje jej delikatny zapach oraz stymuluje jego rozwijające się zmysły. Musti to mieszanka doskonale dobranych do siebie zapachów. Łączy w sobie subtelne cytrusy w nucie głowy (bergamotka, mandarynka, kwiat pomarańczy)połączone z delikatnością płatków róży i bzu w nucie serca oraz ciepłą pomarańczą i bursztynem w nucie bazy.

Każdy młody rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego co najlepsze, dzieli się z nim tym co ma, troszcząc się o jego prawidłowy rozwój. Często okazuje się, że stwierdzenie, iż coś jest najlepsze, nie zawsze jest takie proste i oczywiste. Dotyczy to całej sfery życia- jedzenia, ubioru, również kosmetyków.

Pielęgnacja skóry maluszka, od jego pierwszych dni jest niezwykle ważna, co więcej to w jaki sposób zadbamy o skórę dziecka na początku jego życia, będzie miało znaczenie podczas jego dalszego rozwoju. Dlatego postaraj się przywiązywać jak największą wagę, do tego jakie kosmetyki wybierasz dla swojej pociechy. Tak jak wszystkie produkty marki Mustela, Musti spełnia najważniejsze standardy jakości i bezpieczeństwa produktów dla dzieci. Jej wyjątkowa receptura znacznie przekracza obecne normy stosowane w przypadkach kosmetyków i zapachów, eliminując, ale kontrowersyjne składniki ze swojego składu, takie jak alkohol – nieodpowiedni dla wrażliwej skóry dziecka.

Współcześnie wraca się do naturalnych metod pielęgnacji dzieci i niemowląt. Szczególnie w Polsce zauważyć można nowy trend, który w Europie zachodniej jest już standardem. Wyjątkowa receptura wody perfumowanej posiada 92% składników naturalnego pochodzenia, pozbawiona jest parabenów, ftalanów i fenoksyetanolu. Produkt został przetestowany pod kontrolą dermatologów i pediatrów dla pełnego bezpieczeństwa maluszka.

Musti zostało stworzone z myślą o niemowlętach i kochających mamach. Z pewnością wspaniale podkreśli zapach maluszka, dodatkowo pielęgnując i dbając o każdy fragment jego skóry.