Narodziny dziecka to pełne emocji wydarzenie, będące dla jego rodziców silnym przeżyciem. Rodzina nie powiększa się bowiem zbyt często. Z tego właśnie powodu większość osób chciałaby utrwalić wygląd noworodka, aby móc w przyszłości przypomnieć sobie te piękne chwile. Pociechy bardzo szybko dorastają i ich wygląd zmienia się praktycznie z miesiąca na miesiąc. Warto dokumentować te zmiany, co pozwoli nie tylko śledzić na bieżąco rozwój malucha, ale także stworzyć pamiątkę z przebiegu tego niepowtarzalnego okresu.

Profesjonalne usługi

Wielu rodziców decyduje się na zatrudnienie fotografa. Sprawia to, że sesja zdjęciowa małego dziecka skutkuje niesamowitymi efektami. Osoba zajmująca się zawodowo robieniem zdjęć z pewnością wykona je o wiele lepiej niż ktoś niedoświadczony. Ma także dostęp do profesjonalnego sprzętu oraz programów graficznych, które nie każdy potrafi obsługiwać. Wykonywanie fotografii w studiu daje także więcej możliwości manipulacji obrazem, chociażby poprzez staranne ustawienie światła. Można również odpowiednio przygotować zarówno tło, jak i malucha, na przykład ubierając go w coś efektownego. Rodzice najczęściej decydują się na:

  • wianki,
  • urocze czapeczki,
  • opaski z kokardami,
  • pastelowe kocyki.

Takie dodatki sprawiają, że fotografia staje się wyjątkowa. Z pewnością zachwyci nie tylko rodziców, ale także rodzinę i znajomych. Jeżeli chodzi o tło, pomysły są naprawdę różne. Może to być sesja w kocyku, na skrzyni, czy też w koszu. Ważne, aby maluchowi było wygodnie. Niektórzy dodają rozmaite rekwizyty, na przykład ulubione zabawki dziecka. Coraz więcej zdjęć z tego typu sesji pojawia się w mediach społecznościowych, więc ma się dostęp do ogromnej liczby inspiracji. Od razu widać, że nie są to fotografie robione w domu za pomocą smartfona. Z pewnością warto zdecydować się na stworzenie takiej pamiątki, którą dziecko po latach się zachwyci. Zdjęcia można także wywołać i rozstawić w różnych pokojach, aby móc spontanicznie wspominać ten wyjątkowy czas spędzony z maluchem.

sesjanoworodka

Stworzenie czegoś samemu

Istnieje także możliwość samodzielnego wykonania sesji noworodkowi. Większość ludzi wykorzystuje w tym celu smartfony. Co prawda takie zdjęcia będą cechować się znacznie gorszą jakością niż te wykonane u fotografa, ale współczesne telefony również potrafią przyczynić się do powstania atrakcyjnej fotografii. Najlepiej rozpocząć całe przedsięwzięcie w trakcie dnia, gdyż naturalne światło doda całości niepowtarzalnego uroku. Trzeba także zwracać uwagę na to, z której strony pada. Zdjęcie nie powinno być bowiem ani za ciemne, ani za jasne. Malucha można ułożyć w wybranym przez siebie ubranku w rozmaitych miejscach w domu, na przykład:

  • w kołysce,
  • na łóżeczku,
  • opartego na poduszkach,
  • wśród ustawionych zabawek.

Rodzica ogranicza tak naprawdę tylko jego własna wyobraźnia. Należy oczywiście zadbać o tło, aby nie było na nim widać na przykład rozrzuconych ubrań. Można także sfotografować malucha wraz ze zwierzątkiem domowym. Efekt końcowy jest przeuroczy. Sesja robiona samemu wymaga oczywiście poświecenia więcej uwagi detalom, jakimi przeważnie zajmuje się fotograf. Mowa tu chociażby o tym, czy kokardka się nie przesunęła lub czy dziecko ma odpowiednio ułożone rączki. Warto przy tym pamiętać, by całość nie wyglądała zbyt sztucznie. Trzeba więc wykazać się wyczuciem.

Wybór sposobu, w jaki przeprowadzi się sesję, zależy od indywidualnych oczekiwań co do ostatecznego wyglądu fotografii. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić najpierw zdjęcia u fotografa, a następnie u siebie w domu. Sprawi to, że będzie się posiadało dużo rozmaitych odbitek, dzięki którym będzie można chociażby stworzyć wyjątkowy album. Z pewnością stanie się on wspaniałą pamiątką, do jakiej pragnie się często wracać. Dobrym pomysłem jest także wywołanie fotografii w większym formacie i powieszenie ich na ścianie. Staną się wtedy elementem dekoracyjnym, dopełniającym aranżacji danego pomieszczenia. Nie można oczywiście zapominać, że sesja powinna sprawiać przyjemność zarówno mamie, jak i dziecku, gdyż będzie się ją wtedy z przyjemnością wspominać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj