Znana Położna jest internetowym projektem polskich położnych oraz ich przyjaciół. Znana Położna przybliża kompetencje i umiejętności w prowadzeniu podopiecznych i pacjentek poprzez niezwykłe arkana kobiecości.

Położnych jest w Polsce niespełna czterdzieści tysięcy. Dzięki Internetowi położne są niezwykle aktywne w komunikacji z kobietami planującymi ciążę, z będącymi w ciąży oraz z młodymi matkami. Na blogach, forach i stronach internetowych położne udzielają wielu cennych informacji.

Znana Położna chce popularyzować inicjatywy położnych zmierzające do sprawnego bycia przewodniczką i zaufanym opiekunem kobiety. Jest przede wszystkim projektem dla położnych oraz dla kobiet w ciąży i planujących ciążę.

Projekt nie jest żadnym ewenementem, bo wykształcona polska położna jest doskonale przygotowana do tego, żeby edukować kobiety i dziewczęta. Położna może subtelnie wprowadzać kobietę w świat ciąży, prowadzić wizyty podczas ciąży oraz wizyty podczas połogu. Profesjonalną wiedzę i doświadczenie powinna zaś przeplatać potężną dawką pozytywnych emocji.

Ciężarna kobieta może zaś znaleźć się pod opieką położnej od chwili rozpoznania ciąży lub też zdecydować się na jej pomoc w dowolnym momencie trwania ciąży. Położna ma prawo do samodzielnego udzielania określonych świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych oraz rehabilitacyjnych.

Położna jest po to, żeby sprawnie prowadzić swoją klientkę poprzez kobiecość. Nie tylko wyjaśnia tajniki intymnych problemów, zawiłości ciąży, ale po narodzinach dziecka, jako pierwsza z wielu specjalistów przygotowuje kobietę i pilotuje kobietę w jej nowej, ważnej roli bycia matką.

Dlaczego powstał projekt Znana Położna? Położne w historii naszej cywilizacji często były szykanowane i piętnowane. Nieporozumienia wiązały się z faktem, że wiedza medyczna podążała innymi ścieżkami niż rozwijała się sztuka przyjmowania porodów. Bo przecież ciąża to nie jest choroba! Dziecko nie jest bolesnym wrzodem, który należy wyciąć w szpitalu! Medykalizacja porodów musi być bardzo przemyślanym przedsięwzięciem, bo przychodzenie dzieci na świat to zdarzenie nieporównywalne z niczym innym!

Obowiązujące  obecnie standardy opieki okołoporodowej dają kobiecie w Polsce możliwość podejmowania wielu istotnych decyzji w sprawie ciąży i porodu. Dzięki temu przyszła matka może odzyskać spokój i bezpieczeństwo, szczególnie kiedy ciąża jest zaliczana do grupy niskiego ryzyka. Żeby jednak podejmować świadome decyzje, należy poznać opinię specjalistek, jakimi są położne.