Niemal każdy z nas zna stwierdzenie, że kuchnia jest sercem domu. To zwykle tam odbywają się ważne rozmowy czy spotkania z przyjaciółmi. To tam też spędzamy z najbliższą rodziną chwile wyrwane z natłoku codziennych obowiązków. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby pomieszczenie to było nie tylko praktycznie urządzone, ale także miłe dla oka. A wszystko po to, by domownicy lubili spędzać tam czas. Takie efekty osiągniemy pozornie nieznaczącymi działaniami, jak choćby wybór płytek do kuchni czy oryginalnych dodatków.

Jakie zalety mają nowoczesne płytki do kuchni?

Na etapie projektowania wnętrza warto zastanowić się na kilkoma istotnymi kwestiami. Przede wszystkim, jaki kolor ma królować w pomieszczeniu, czy ma być w nim jakiś motyw przewodni i jakie dodatki chcemy tam wprowadzić. Ustalenie tych rzeczy pozwoli nam wykonać kolejny krok, czyli wybrać idealne płytki do kuchni. Dlaczego tak wiele osób wybiera właśnie tego typu wykończenie tak ważnych domowych pomieszczeń?

  1. Przede wszystkim ze względu na trwałość – płytki są odporne na silny nacisk, działanie promieni UV oraz kontakt z gorącymi potrawami.

  2. Podłoga czy fragment ściany wykonane z płytek są także łatwe w utrzymaniu – wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, aby usunąć zabrudzenia, zaschnięte plamy czy choćby kurz.

  3. Płytki są materiałem bezpiecznym, zwłaszcza jeśli chodzi o kontakt z ogniem, którego w kuchni zwykle nie brakuje.

  4. Płytki ceramiczne są też odpowiednie dla alergików – ze względu na strukturę materiału, z jakiego są zrobione stwarzają warunki trudne do przeżycia dla chorobotwórczych mikroorganizmów.

Popularne motywy płytek do kuchni

Poza szczególnymi aspektami praktycznymi, płytki do kuchni mają też zalety związane z kwestiami estetycznymi. Obecnie wybór kolorów czy wielkości płytek jest ogromny, co sprawia nie lada kłopot właścicielom mieszkań i domów, stojących przed wizją remontu. Największą popularnością cieszą się stonowane kolory przełamane jedynie intensywniejszymi barwnymi wstawkami – zobacz dostępne produkty na https://plytki24.pl/plytki-i-kafelki-kuchenne/cat_100866.html. Wiele osób wybiera także płytki z fakturą drewna lub drobnych kamieni, a także te inspirowane innymi materiałami, jak beton, cegła czy marmur. Wśród nieco bardziej charakterystycznych motywów przewodnich górują te nawiązujące do kuchni – produktów spożywczych, dań i napojów, wzory kwiatowe lub nieco bardziej abstrakcyjne szklane dekory. Z sezonu na sezon pojawia się także coraz więcej płytek nawiązujących do dawnych aranżacji, np. elementy inspirowane portugalską ceramiką lub wykonywanymi niegdyś na szydełku dodatkami do kuchni.

Skrupulatnie zaplanowana i doskonale zorganizowana kuchnia to marzenie niejednego właściciela domu bądź mieszkania. Aby jak najlepiej udało się je zrealizować, warto zastanowić się wcześniej, jaki efekt chcemy osiągnąć i jakie mamy ku temu możliwości. Dzięki tym prostym krokom nie tylko remont przebiegnie w znacznie lepszej atmosferze, ale także nasza kuchnia na nowo odzyska znaczenie i swoje niepowtarzalne miejsce w sercach wszystkich domowników.