Kuchnia może być prawdziwym królestwem kobiety, możemy z niej też korzystać sporadycznie. Bez względu na to, czy uwielbiamy gotować, czy też częściej stołujemy się na mieście, pewnych akcesoriów nie może zabraknąć w naszej kuchni. Oto 5 z nich.

1. Kubki i szklanki

Nie ulega wątpliwości, że każdy domownik powinien posiadać swój własny kubek. Nie możemy jednak zapomnieć o szklankach, w których będziemy podawać różnego rodzaju soki, napoje, koktajle czy drinki. Szklanki na gorące i zimne napoje to absolutna podstawa wyposażenia kuchni, bowiem przydają się one zarówno na co dzień, jak i podczas różnego rodzaju imprez. Wielbiciele kawy powinni również wyposażyć się w specjalistyczne filiżanki do espresso, macchiato czy latte.

2. Komplet noży

W każdym domu powinien znaleźć się przynajmniej jeden komplet sztućców, jednak nie możemy zapominać również o ostrych nożach, dzięki którym krojenie nawet najtwardszych produktów stanie się proste. Noże powinniśmy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, jednak – jeśli w domu nie mieszkają maluchy – możemy pozwolić sobie na efektowny zestaw noży, który zawiśnie na ścianie. Stanowi on przede wszystkim element ozdobny, a po poszczególne noże możemy sięgać, gdy przyjdzie nam kroić mięso, rybę czy też nieco twardsze warzywa.

3. Akcesoria do wypieków

W naszej kuchni nie może zabraknąć akcesoriów, które posłużą do przygotowywania wypieków różnego rodzaju. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim blachy do pieczenia ciasta. Przyda nam się jedna większa, prostokątna blaszka, blacha na babkę oraz tortownica. Oczywiście, kobiety, które naprawdę lubią piec, mogą dodatkowo wyposażyć się w blaszki o charakterystycznych kształtach, na przykład choinki czy zajączka wielkanocnego. Pamiętajmy, że wyposażenie kuchni – ogrom pomysłów na niezbędne akcesoria do pieczenia znajdziemy w licznych sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Doskonałym dopełnieniem cukierniczej szafki będą rzeczy, które ułatwią nam zdobienie ciast, na przykład rękaw cukierniczy czy foremki do dekoracji.

5 niezbędnych akcesoriów, o których warto pamiętać podczas wyposażenia kuchni

4. Organizery

Organizery sprawdzą się przede wszystkim w szafkach na sztućce, w których wszystko musi być na swoim miejscu. Możemy umieścić je również w szafkach z produktami sypkimi czy zapakować do nich przyprawy. Dzięki temu uda nam się utrzymać porządek w kuchni, a także będziemy wiedzieli, co i gdzie się znajduje. Kobiety, które lubią mieć wszystko poukładane, powinny zdecydować się również na organizer, w którym będą przechowywać produkty chemiczne do czyszczenia kuchni. Warto umieścić w nim wszystko, co potrzebne do utrzymania porządku, w tym:

  • gąbki,
  • ścierki,
  • płyn do czyszczenia,
  • ręcznik papierowy.

5. Waga i miarka

W wielu przepisach kulinarnych znajdziemy konkretną gramaturę produktów, których należy użyć, aby przygotować danie. Niektóre kobiety dodają składniki „na oko”, jednak nie jest to najlepsza metoda, jeśli z przepisu korzystamy po raz pierwszy. Warto więc wyposażyć się w wagę kuchenną – nowoczesne modele nie zajmują zbyt wiele miejsca, za to pozwolą nam precyzyjnie dobrać wagę poszczególnych składników. Dodatkowo warto zakupić miarkę, dzięki której z łatwością dobierzemy ilość płynów (wody, mleka, soku) do konkretnego przepisu. Nowoczesne miarki posiadają dodatkową skalę, dzięki której uda nam się dobrać gramaturę najpopularniejszych produktów sypkich, na przykład mąki czy ryżu.