Więcej
  Strona głównaMacierzyństwoBezpieczeństwo w kodach QR

  Bezpieczeństwo w kodach QR

  Zaledwie 30% fotelików samochodowych jest montowanych prawidłowo. Źle zainstalowany fotelik, nawet ten „z najwyższej półki“, nie zapewni bezpieczeństwa małemu pasażerowi. Jak można odwrócić te statystyki? Odpowiedzią na problemy z montażem może być szybki kod QR (Quick Response) kierujący wprost do instrukcji obsługi fotelika online. Takie rozwiązanie zastosowano w foteliku Avionaut Glider.

  Projektanci fotelików Avionaut wiedzą, jak ważny jest prawidłowy montaż w samochodzie. Są również świadomi, że współczesny rodzic do których kierują swoje produkty, jest zapracowany ale jednocześnie funkcjonujący w świecie najnowszych technologii i internetu. Właśnie z tego względu polski producent wyposażył swoje foteliki w elektroniczne kody ułatwiające klientom ich użytkowanie.

  Do odczytania zakodowanej informacji wystarczy, aby rodzic posiadał smartphone’a z wbudowanym aparatem fotograficznym oraz zainstalował na nim specjalny program, odpowiedni dla swojego modelu telefonu. Taką aplikację bez trudu znajdziemy w App Storze czy Android Markecie wpisując skrót: QR Code.

  Teraz wystarczy już tylko włączyć aparat, przyłożyć obiektyw swojego telefonu do kodu, przytrzymać przez chwilę w nieruchomej pozycji i poczekać, aż program zeskanuje hasło. Aplikacja automatycznie uruchomi stronę www, na której zapisane są informacje. W tym przypadku otworzy się strona www.youtube.com z filmikiem demonstracyjnym z prawidłowym montażem fotelika. Dzięki temu rodzic zaoszczędzi czas na czytanie instrukcji, a co najważniejsze, będzie miał stuprocentową pewność, że jego dziecko będzie bezpieczne podczas wspólnej jazdy samochodem.

  Więcej informacji o produkcie w serwisie internetowym www.avionaut.com

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,950ObserwującyObserwuj