Białe kuchnie są ponadczasowe i eleganckie. Sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych oraz klasycznych. Pasują do otwartych przestrzeni aneksów kuchennych, świetnie komponując się z jadalnią lub salonem. Jasne szafki kuchenne powiększają optycznie przestrzeń, dlatego też białe meble często wykorzystywane są w małych, zamkniętych kuchniach.

Czy białe kuchnie są praktyczne?

Białe fronty szafek kuchennych brudzą się tak samo jak każde inne. Natomiast ślady tłuszczu są mniej widoczne niż na frontach w kolorze ciemnym.

Często istnieje też obawa, że białe szafki mogą zmienić kolor i pożółknąć. Dlatego decydując się na szafki w kolorze białym wybierzmy materiały wysokiej jakości.

Czy białe kuchnie nie wydają się nudne?

Biały kolor jest bardzo uniwersalny i łatwo do niego dopasować inne kolory. Kuchnie w białym kolorze nie muszą się kojarzyć z zimnem i surowością laboratoryjną.

Jeśli wprowadzimy kolorowe dodatki oraz drewno to z pewnością nasze kuchnie nabiorą charakteru i będą bardzo przytulne. Białe kuchnie wydają się przestronne i świeże, dlatego mają wielu zwolenników.

Jest jeszcze jeden, bardzo ważny plus białych kuchni…

Kuchnie kupujemy zazwyczaj na kilkanaście lat, ponieważ jest to duży wydatek i znacząco może uszczuplić nasz domowy budżet. Jeśli zdecydujemy się na uniwersalny kolor szafek np. biały, możemy w każdej chwili zmienić charakter swojej kuchni. Uda nam się to dzięki zastosowaniu niedrogich dodatków w postaci doniczek, obrusów, drobnych sprzętów AGD ,wymienieniu np. krzeseł, blatu lub też przemalowaniu ściany na inny kolor.

Autor: Madlen
Zdjęcia: Studio Prostych Form www.spf.waw.pl