Łazienka jest przestrzenią relaksu, w której możemy naładować akumulatory po ciężkim dniu. Nie ma wątpliwości, że kontakt z naturą wprawia nas w stan odprężenia. Takie doznania możemy przenieść do swojej łazienki, aranżując ją w stylu organicznym.

Styl organiczny został zapoczątkowany pod koniec XIX wieku przez Franka Lloyda Wrighta, jego projekty inspirowane były naturą. Obecnie taka stylistyka pojawia się również we wnętrzach, szczególnie dobrze sprawdza się właśnie w łazience. Zaokrąglone, opływowe kształty pojawiają się zarówno w meblach, dodatkach, jak i w armaturze łazienkowej. W organicznym stylu chodzi o jak największe zbliżenie się do natury. W przypadku budynków sprawa jest łatwiejsza – projekt można osadzić tak, że wtopi się w ekosystem i niemalże stanie się jego częścią. We wnętrzu mieszkania, zwłaszcza w łazience, jest to nieco trudniejsze, ale nie niemożliwe.

kludi fizz 6765005 00 v00c

Kształty inspirowane naturą

Kształty w stylu organicznym są opływowe, zaokrąglone, wnętrza – doświetlone naturalnym światłem wpadającym przez okno, a meble, dodatki i armatura łazienkowa mają kojarzyć się ze światem przyrody. Wybierając armaturę łazienkową, warto zdecydować się na dużą deszczownicę, która przywodzi na myśl szumiącą wodę wodospadu. Szczególnie dobrze sprawdzi się tutaj armatura łazienkowa KLUDI FIZZ, zwłaszcza jej wersja z potrójną głowicą natrysku. Z kolei na ścianach mogą pojawić się wzory florystyczne. Wzmocnimy efekt, wybierając do łazienki żywe kwiaty – nawet, jeśli nie mamy w niej okna. W tym miejscu świetnie sprawdzą się sukulenty, które nie potrzebują światła, ani dużej ilości wody, wystarczy im para wodna, powstająca w czasie kąpieli. Ważną zasadą przy aranżacji łazienki w stylu organicznym jest unikanie ostrych krawędzi i kątów prostych. Ale to wcale nie będzie niewykonywalne zadanie. Dotyczy to również armatury łazienkowej, ponieważ renomowani producenci, tacy jak KLUDI, posiadają w swojej ofercie serie produktów, odpowiadające takim założeniom.Do stylu organicznego idealnie pasuje choćby designerska seria armatury łazienkowej KLUDI AMBIENTA, urzekająca harmonią i subtelnością linii.

kludi ambienta

Na jakie materiały i kolory postawić?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Chodzi o jak najbardziej naturalne, ekologiczne materiały, drewno, kamień, a nawet glinę. Najbardziej zagorzali zwolennicy tego nurtu decydują się na aranżację całej przestrzeni łazienkowej ze specjalnie przygotowanej gliny. Niekoniecznie jednak musimy wybierać tak radykalne rozwiązanie. Wystarczy postawić kilka glinianych elementów dekoracyjnych. Może się wydawać, że drewno nie jest najlepszym materiałem do łazienki, bo przecież źle znosi działanie wody i wilgoci. Jednak można sobie z tym poradzić bez najmniejszego problemu, wystarczy zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie. A dobór kolorów jest jeszcze prostszy, wystarczy poruszać się w obrębie palety kolorów ziemi.

kludi fizz 1