Łazienki w stylu glamour inspirowane wzornictwem z lat 20. i 30. XX wieku stają się coraz popularniejsze. Nikogo nie dziwią już pozłacane akcesoria łazienkowe, niewielkie lustra zamknięte w masywnych ramach i wyraziste, kontrastowe kolory. Ty też marzysz o takim wnętrzu?

Łazienka w stylu glamour od A do Z

Wnętrza łazienek w stylu glamour budzą wiele kontrowersji, bo kolory fioletu, ciemnego różu i złota nie są stylizacjami uniwersalnymi, w których kochają się wszyscy. To nie oznacza jednak, że powinieneś rezygnować ze swoich fantazji i podążać za głównym nurtem minimalizmu.

Glamour tak, ale nie do małej łazienki

Sposób aranżacji wnętrza łazienki w stylu glamour wymaga nieco więcej przestrzeni niż jakakolwiek inna stylizacja. To głównie za sprawą specyficznego zagospodarowania toaletki, przestrzeni kąpielowej oraz samego systemu oświetleniowego.

Inspiracje z lat 20. i 30. zdecydowanie odradzamy właścicielom najmniejszych łazienek o przestrzeni mniejszej niż 10-15 metrów kwadratowych. W tak niewielkich wnętrzach osiągnięcie satysfakcjonującego efektu jest w zasadzie niemożliwe.

1. Wanna do zabudowy, czy tzw. wolnostojąca?

  • W łazienkach na styl glamour zdecydowanie lepiej sprawdzi się wanna wolnostojąca. Wnętrze doskonale uzupełni model ze stali lub akrylu z nogami wykonanymi w kształcie orlich szponów lub kocich łap.
  • Jeśli nie brak ci przestrzeni, wanna może być zasilana stojącą baterią z ramieniem, na którym zawiesisz słuchawkę natryskową.
  • Zdecydowanie unikaj klasycznych kabin prysznicowych i wanien do zabudowy, które nie wpisują się w styl glamour i nieco rozmywają ostateczny efekt.

2. Postarzane lub pozłacane akcesoria łazienkowe

Styl glamour wymaga dopieszczenia absolutnie wszystkich detali. W tego typu łazienkach niepowtarzalny efekt uzyskasz stosując akcesoria łazienkowe w stylu retro lub te o pozłacanej powierzchni – czytamy na stronie sklepu Sanco Design

W zależności od twojego poczucia estetyki możesz wybierać między:

  • tzw. miedzią antyczną,
  • złotem i srebrem,
  • postarzanym mosiądzem.

Blask z wnętrza łazienki wydobędziesz także mydelnicami i uchwytami na ręczniki z kryształami Swarovskiego, które świetnie korespondują z półprzezroczystymi żyrandolami oraz błyszczącymi tkaninami.

3. Kryształowy żyrandol to lampa, którą pokocha twoja łazienka

W miejscu klasycznego plafonu zdecyduj się na kryształowy żyrandol, który wniesie blask do wnętrza i podkreśli niepowtarzalny charakter stylizacji.

Jeśli jednak twoja łazienka jest niska i ma nie więcej niż 2,2-2,3 m wysokości, lepszym rozwiązaniem może okazać się stylizowana, podwieszana na suficie kryształowa lampa z żarówkami skierowanymi w stronę sufitu.

W ten sposób ograniczysz ryzyko powstawania uciążliwych półcieni, które są charakterystyczne dla niższych łazienek.

4. Tradycyjne meble powinny pójść w odstawkę

Urządzając łazienkę w stylu glamour postaw na postarzane komody typu art déco, małe, ale zamknięte w masywnych, pozłacanych ramach lustra i charakterystyczne, tapicerowane krzesła z miękkim siedziskiem.

Blat z masywną umywalką zastąp niewielką toaletką z wyprofilowanymi nogami, a klasyczne półki przenieś do wykończonych na wysoki połysk szafek ściennych.

Zadbaj o to, aby łazienka była zawsze czysta, co potęguje wrażenie przestrzeni i prestiżu.