Chociaż Święta Bożego Narodzenia są jeszcze dość odległe, warto kupić prezenty wcześniej. W grudniu ceny zazwyczaj zaczynają szybować, przez co wydajemy więcej, niż planowaliśmy. Można także poczekać na zbliżający się Black Friday, by załapać się na korzystne promocje. Szukając odpowiedniego prezentu dla młodszych i starszych majsterkowiczów, warto zwrócić uwagę na dość uniwersalne i raczej wszystkim znane klocki LEGO.

Z komputera do rzeczywistości – Minecraft

Wiele jest sklepów internetowych, na których można dokonać zakupu, jednak różnią się one od siebie pod względem ceny, asortymentu, a czasem jednego i drugiego. Całkiem pokaźną ofertę klocków LEGO odnaleźć można na stronie internetowej sklepu Media Expert. Zakup najlepiej jest połączyć z nowym sprzętem z tej firmy, aby dwa razy nie płacić na wysyłkę. Równie dobrym pomysłem jest samodzielne udanie się na zakupy do sklepu. Jednak jeżeli nie ma takiej potrzeby, lepiej jest dokonać zakupu przez internet, oszczędzając przy tym mnóstwo czasu.

W ofercie sklepu internetowego odnajdziemy między innymi zestawy LEGO Minecraft przeznaczone dla osób od 7. roku życia. Jest to doskonały prezent gwiazdkowy czy urodzinowy dla młodszych majsterkowiczów, który odciągnie ich od komputera i pozwoli zagrać w kreatywną grę w rzeczywistości. Będący grą komputerową Minecraft, sprowadzał się w dużym uproszczeniu do pozyskiwania materiałów i budowania z nich rozmaitych budowli, więc sama idea gry zostaje zachowana. Zostaje tylko przeniesiona ze świata wirtualnego, do naszej rzeczywistości. W sklepie możemy odnaleźć między innymi takie zestawy, jak królicza farma, loch szkieletów czy opuszczona kopalnia. Zestawy składają się zazwyczaj z ponad 200 elementów, więc samo ich złożenie sprawi już samą przyjemność. Z uwagi na stosunkowo niewielką cenę większości z nich, można rozważyć zakup większej liczby zestawów.

Czarodziejskie klocki – Harry Potter

Kolejna propozycja kierowana jest bezpośrednio do czarodziejów z Hogwartu. LEGO Harry Potter pozwala na stworzenie niesamowitych pomieszczeń rodem z twórczości J.K.Rowling. Dzięki nim będzie można uczestniczyć w zajęciach z eliksirów lub udać się na wieżę astronomiczną. Zestawy należą już do bardziej zaawansowanych niż Minecraft, bowiem często składają się z prawie tysiąca elementów. Znajdą się oczywiście mniejsze i tańsze propozycje, jednak jest to już okazja na wykazanie się kreatywnością.  Spokojnie, starsi fani historii z Hogwartu także znajdą coś dla siebie. Niektóre zestawy zawierają w sobie całkiem sporo elementów. By zbudować Ministerstwo Magii, konieczne będzie połączenie aż 990 klocków! To dużo? Zależy dla kogo. Kupując zestaw LEGO Harry Potter Zamek Hogwart, otrzymuje się 6020 elementów, z których będzie można zbudować jednolitą uczelnię magii.

Dinozaury z klocków – Jurassic World

Również moda na dinozaury ma się całkiem dobrze, czego dowodzą niedawne produkcje filmowe z tego gatunku. Dla wszystkich fanów prehistorii przygotowano zestawy LEGO Jurassic World. W tej sekcji każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od wieku. Dostępne są zestawy dla dzieci powyżej 4 lat, jak ucieczka tyranozaura składająca się ze 140 elementów, jak również tyranozaur na wolności dla osób powyżej 18. roku życia, w skład którego wchodzi aż 1212 klocków. W ofercie sklepu znajduje się ich jeszcze więcej, więc każdy znajdzie coś dla siebie.