Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach to niezbędna umiejętność. I nie mówimy tutaj jedynie o ułatwionej komunikacji dziecka w przyszłej pracy, ale również o wielu aspektach życia codziennego – podróżowaniu czy nawiązywaniu relacji międzyludzkich. Wszystko, z czym mamy styczność w wieku dziecięcym rzutuje na nasze późniejsze życie. W wieku dorosłym nauka języków obcych przychodzi nam z coraz większym trudem, więc warto kierować się zasadą: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

Kiedy warto zacząć uczyć dziecko?

Pytania „Czy warto zacząć uczyć dziecko?” nie trzeba brać pod głębszą rozwagę, ponieważ odpowiedź na nie jest prosta – warto! Koniecznym jest wspomnienie w tym miejscu o fakcie, że można wykorzystać naturalny potencjał dziecka – jego ciekawość świata oraz młody, chłonny umysł, który w mimowolny sposób przyswaja wiedzę. Będą one znaczącym ułatwieniem w procesie uczenia się.

Nauka angielskiego w domu dla najmłodszych

Kiedy dziecko jest małe i nie ma możliwości nauki poprzez czytanie, warto wykorzystać naukę poprzez słuchanie i oglądanie. Pomocne będą kanały YouTube dedykowane najmłodszym. Filmy zawierające lekcje dla dzieci stymulują wiele bodźców. Pozwalają na naukę w towarzystwie animowanych postaci, miłej prowadzącej oraz oddziałują na wyobraźnię. Nasza pociecha nawet nie wie, że już się uczy! Dla niego to tylko zabawa. Treści prezentowane na filmikach nie tylko uczą cyferek, liter czy nazw kolorów, ale także opowiadają o codziennych czynnościach, np. myciu zębów. Dziecko jest stawiane w roli badacza, który odkrywa coraz to nowe rzeczy.

Kursy języka angielskiego dla najmłodszych!

Jak obudzić w naszym 3, 4 lub 5-letnim dziecku zapał do nauki? Najlepiej poprzez łączenie
przyjemnego z pożytecznym – nieco starsze dzieci żyją w świecie, gdzie codziennością są
rymowanki, wierszyki, taniec czy inne gry rozwijające ich umiejętności oraz usprawniające
zapamiętywanie nowych rzeczy. W nauce języka obcego podczas wykonywania tych czynności tkwi ogromny potencjał, zatem warto wplatać elementy edukacyjne do codziennej zabawy. Kojarzenie nabywania nowej wiedzy podczas czynności, które dziecko lubi i wykonuje z radością, również pozytywnie wpływa na proces uczenia się języka obcego.

Pamiętajmy, że zajęcia językowe nie muszą być nudne. Mogą odbywać się zarówno
stacjonarnie, jak i wirtualnie. Dziecko nie musi odczuwać presji, że właśnie w tym momencie się uczy, a przyswajanie nowej wiedzy jest czymś ciężkim i męczącym. Dzięki zajęciom stacjonarnym może prowadzić interakcje z rówieśnikami, bawić się z nimi oraz wymieniać się zdobytą wiedzą. Natomiast zajęcia wirtualne pozwalają na powrót do materiałów z lekcji w dowolnym momencie, bez presji czasu. Zabawa jest niezwykle istotnym elementem podczas procesu pozyskiwania wiedzy u najmłodszych. Gwarantuje przyjemne skojarzenia, działa wielopłaszczyznowo oraz stymuluje rozwijanie się innych umiejętności. Zapewnienie odpowiednich warunków do nauki oraz bodźców zachęcających do niej jest tak samo ważne, jak znalezienie miejsca, takiego jak earlystage.pl, z którym my – rodzice, stworzymy zgrany duet, a poznanie języka angielskiego przez dziecko stanie się naszym wspólnym sukcesem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj