Urządzając pokój dla dziecka zwrócmy uwagę na jego upodobania, zainteresowania i potrzeby. Ważne jest, aby pokój był bezpieczny, wygodny i funkcjonalny. Stwórzmy dziecku idealne miejsce do nauki, zabawy i odpoczynku. Jednak czym jeszcze kierować się urządzając pokój dziecka?

Przede wszystkim ważny jest wiek dziecka i płeć.

Małe dziewczynki uwielbiają kolor różowy i fioletowy. Słodki wystrój pokoju dziecięcego to marzenie kilkuletnich dziewczynek. Nasze kochane, malutkie córeczki uwielbiają bawić się lalkami Barbie, kucykami Pony oraz przebierać we wróżki i księżniczki.

Dlaczego w takim razie nie mielibyśmy stworzyć im własnego królestwa? Fascynacja małych dziewczynek kolorem różowym może być dla wielu rodziców niezrozumiała i może wzbudzać pewien niepokój. Róż wciąż dla wielu dorosłych kojarzy się głównie z kiczem i tandetą. Natomiast w pokoju dziewczęcym nie musi być tandetny, jeśli użyjemy go w odpowiedniej ilości. Istnieje wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym pokój może stać się bajkową krainą zabawy.

Dziecko powinno czuć się dobrze w swoim pokoju, dlatego powinien on sprawiać wrażenie lekkiego i radosnego. Sposobów na zagospodarowanie przestrzenni dziecięcej jest wiele; możemy m.in. pomalować ściany na intensywny różowy kolor, który idealnie komponuje się z jasnymi lub białymi meblami. Różowy kolor dodatków podkreśli dziewczęcy charakter pokoju. Efektownymi i niedrogimi gadżetami mogą być np. poduszki, pościel,narzuta na łóżko, baldachim, dywanik itd.

Kolor różowy otacza nasze małe dziewczynki wszędzie. Większość zabawek i ubrań dla dziewczynek jest właśnie w tym kolorze. Barwa ta jest dla nich znana od urodzenia. Musicie się też zgodzić z tym, że małe dziewczynki wyglądają w różu prześlicznie i słodko. Dlatego pozwólmy im cieszyć się dzieciństwem i otoczmy je ich ulubionymi przedmiotami, nawet jeśli mają one nie do końca przez nas lubiany kolor różowy

Popuśćmy wodzę fantazji, aby stworzyć w małym pokoiku wielkie i wymarzone królestwo naszego dziecka.

Może zaciekawi Cię też:

https://kobietawielepiej.pl/wymarzony-pokoj-nastolatka-kobietawielepiej-pl

https://kobietawielepiej.pl/jak-urzadzic-pokoj-dla-noworodka-kobietawielepiej-pl