Marzy Ci się oryginalna kuchnia? Co powiesz na taką w srebrnej tonacji? To wymagające rozwiązanie, które robi naprawdę duże wrażenie!

Kolor czarny nadaje wnętrzu eleganckiego charakteru, o ile zadbamy o odpowiednią aranżację – taką, która nie przytłoczy kuchni, a sprawi, że ta będzie wyglądała nowocześnie i stylowo. Jednym z pomysłów aranżacyjnych, które gwarantuje taki efekt jest kuchnia w odcieniach czerni i srebra. Minimalistyczna i wyjątkowa, w sam raz dla wielbicieli nowoczesnego stylu urządzania wnętrz.

Nowoczesne wnętrze

Nie da się ukryć, że wybór czarnych mebli jest oryginalnym i odważnym rozwiązaniem dla kuchni. Warto się jednak tego podjąć, by uzyskać efekt nowoczesnego wnętrza. Srebrne meble meble sprawdzają się w kuchniach dużych, o otwartej przestrzeni. W takich, gdzie bez problemu można ustawić wysepkę, czy wysokie barowe krzesła.

Oczywiście, w mniejszych kuchniach też można wprowadzić czerń, jednak powinny to być małe akcenty dekoracyjne, tak by nie zmniejszyć optycznie wnętrza. W takich kuchniach świetnie sprawdzi się połączenie czerni i bieli. Gdy jeden z tych kolorów wystąpi w wersji błyszczącej, a drugi matowej efekt będzie jeszcze oryginalniejszy. Ciekawie wygląda przełamanie czerni i bieli zielenią roślin. To drobny element dekoracyjny, który robi naprawdę wielką różnicę!

jak urzadzic czarno srebrna kuchnie2

Co pasuje do srebra i szarości?

Czerń jest elegancka i stylowa, jednak należy postępować z nią ostrożnie. Przytłoczenie wnętrza jest ostatnim, czego potrzebujemy w kuchni. Dlatego niezbędne będą dodatki, które przełamią czerń, jak i wprowadzą nieco życia do pomieszczenia. Często przy czarnych kuchniach dobrze wprowadzić jedną ścianę w odcieniu jaśniejszym bądź zdecydować się na taką pokrytą cegłą. Czerń świetnie współgra z bielą, szarością, srebrem, czerwienią, czy innymi barwami – zarówno nasyconymi, jak i tymi bazowymi.

Srebrne dodatki

Możesz zdecydować się na całą kuchnię w tonacji czarnej, jednak by uniknąć zbyt dużego przytłoczenia wnętrza dobrze jest postawić na dodatki, które nieco rozświetlą pomieszczenie i zapewnią mu optyczne powiększenie. Świetnym i bardzo gustownym połączeniem jest czerń i srebrno. Matowa czerń nadaje kuchni eleganckiego wykończenia, a srebro staje się przyciągającym wzrok elementem dekoracyjnym.

Wystarczy nieco srebrnych dodatków, by mieć pewność, że czarna kuchnia nie będzie ponura. Doniczki kwiatów, podkładki kuchenne, czy akcesoria – tutaj srebro sprawdzi się doskonale. Srebro dobrze wygląda także w elementach wykończeniowych kuchni, takich jak listwy, czy elementy oświetleniowe.

jak urzadzic czarno srebrna kuchnie3

Inspiracje wnętrzarskie

Przy urządzaniu jakiegokolwiek pomieszczenia warto zwrócić uwagę na to, jak inni urządzili kuchnie w podobnym stylu. Dzięki temu z łatwością wybierzemy te rozwiązania, które szczególnie nam się podobają, jak i zrezygnujemy z tych, które w ostatecznym rozrachunku nie prezentują się tak dobrze, jakbyśmy sobie tego życzyli. Dobrym pomysłem jest śledzenie trendów dotyczących aranżacji szarych i srebrnych kuchni z portali dotyczących tematyki wnętrzarskiej.

Kuchnia w odcieniach czerni i srebra to jedno z oryginalniejszych, a zarazem modniejszych sposobów aranżacji tego pomieszczenia. Efekt? Nowoczesne, szykowne wnętrze, w którym gotuje się i je z prawdziwą przyjemnością!