Strona głównaWnętrzaKuchniaJak zachować porządek w szufladach w kuchni?

  Jak zachować porządek w szufladach w kuchni?

  Kuchnia to serce domu – i jako takie powinno pracować niczym dobrze naoliwiona maszyna. A nic nie utrudnia efektywnej pracy bardziej, niż bałagan. Zobacz, jak zadbać o porządek w szufladach i co zrobić, by spełniały swoją funkcję!

  Szuflada czy szafka – co gdzie trzymać?

  Szafki i kuchenne szuflady często traktujemy zamiennie. Co się zmieści, ląduje w szufladzie, duże przedmioty trafiają do szafek. A przecież główną ideą szuflad jest poręczność i wygoda! Tam powinny trafiać przedmioty najpotrzebniejsze, które chciałabyś mieć zawsze w zasięgu ręki. Jednak samo upakowanie absolutnie wszystkich gadżetów do szuflad również nic nie da, ponieważ grzebanie w takim rozgardiaszu ani nie będzie sprawniejsze, ani bezpieczne. Dlatego potrzebne będą małe porządki i drobne zakupy…

  Jak uporządkować szuflady

  Porządkowanie zacznij od wykonania dokładnego spisu tego, co masz, czego Ci brakuje i czego musisz się najpierw pozbyć. Będziesz zaskoczona, jak wiele niezbędnych akcesoriów po latach od zakupu nadal leży nieużyta… Dlatego zbierz wszystko, wyrzuć uszkodzone i niesprawne rzeczy, wymień zużyte i dopiero wtedy zacznij prawdziwe porządkowanie.

  Najlepiej by było, by w szufladach była tylko jedna warstwa przedmiotów tak, abyś po otwarciu szuflady widziała wszystko, co się w niej znajduje bez potrzeby przekopywania się. Dlatego tak ważne jest, by dokładnie sprawdzić, co jest Ci realnie potrzebne, a co było zakupem pod wpływem chwili, „bo kiedyś może się przydać” lub „bo na filmiku wyglądało super”.

  Teraz określ, które przedmioty i akcesoria mają być przechowywane w której szufladzie. Kieruj się przy tym przede wszystkim funkcją danej części blatu – noże kuchenne powinny być niedaleko głównej przestrzeni roboczej, a foremki na muffinki i papier do pieczenia schowane z dala od piekarnika będą tylko przeszkadzały…

  Akcesoria dla lepszej organizacji

  Uzbrojona w listę i szczegółową wizję nowego ładu w szufladach możesz ruszać na zakupy. Organizerów, przegródek i uchwytów znajdziesz w sieci mnóstwo, ale warto zacząć od sprawdzenia oferty Ikea – szwedzki gigant organizowanie, pakowanie i kompaktowanie opanował do perfekcji. Wkłady do szuflad z IKEA co prawda najlepiej pasują do szuflad z tej sieci, ale większość modeli spokojnie dopasujesz nawet do mebli robionych na zamówienie.

  Zwróć także uwagę na gadżety, które pozwolą przenieść część akcesoriów kuchennych z przepełnionych szuflad do szafek. Kosze na kółkach, specjalne kosze cargo z prowadnicami czy wszelkiego typu uchwyty przyczepiane do drzwiczek szafek pozwolą upakować w kuchni jeszcze więcej, nadal pozwalając na łatwy dostęp do wszystkiego.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,861ObserwującyObserwuj