Zmywarka do naczyń jest urządzeniem znacznie ułatwiającym codzienne życie wielu osobom. Jej funkcjonalność doceniają zwłaszcza rodziny, w których domach zmywanie dużej liczby naczyń jest szarą codziennością. Zmywarka dla dużej rodziny powinna być nie tylko pojemna, funkcjonalna i nowoczesna, ale także cicha, aby korzystanie z niej było maksymalnie komfortowe dla wszystkich domowników.

Pojemna zmywarka do naczyń – jaki rozmiar powinna wybrać duża rodzina?

Zmywarka do naczyń dla dużej rodziny powinna być pojemnym urządzeniem, w którym za jednym razem umyjemy wszystkie brudne naczynia. Wybierając dużą zmywarkę będziemy mogli uruchamiać ją raz dziennie, co pozwoli zaoszczędzić na zużyciu prądu, wody oraz środków myjących.

Najlepszą zmywarką dla rodzin, w których domach codziennie zmywa się wiele naczyń, będzie urządzenie o szerokości 60 cm. Zmywarka Bosch 60 cm PerfectDry SMV88TX36E pozwala na umycie za jednym razem aż 13 kompletów naczyń oraz wyposażona jest w specjalny system koszy VarioFlex Pro z szufladą Vario3 Pro. Daje to możliwość dostosowania wnętrza zmywarki na wszystkich trzech poziomach do wymagań konkretnego załadunku. Zmywarka Bosch świetnie sprawdzi się zarówno do mycia drobnych naczyń, takich jak sztućce, szklanki i talerze, jak i do zmywania akcesoriów kuchennych o większych gabarytach, w tym garnków, patelni, blach do pieczenia i wielu innych.

jakazmywarkewybracdladuzejrodziny2

Na uwagę zasługuje także funkcja Strefa Intensywna, która pozwala w jednym cyklu umyć naczynia o różnych wymaganiach odnośnie sposobu czyszczenia. Najsilniej zabrudzone garnki i patelnie wystarczy umieścić w dolnym koszu (Strefa Intensywna), a delikatniejsze naczynia w górnym – mocne zabrudzenia oraz tłuszcz zostaną starannie usunięte wodą o podwyższonym ciśnieniu, a delikatne naczynia bezpiecznie umyte w standardowym trybie.

Nie tylko zmywa, ale i suszy! Zmywarka pod zabudowę, która wysuszy nawet plastik

Doskonałym wyborem dla dużych rodzin będzie zmywarka do zabudowy z praktyczną funkcją suszenia naczyń. Funkcję tę znajdziemy w urządzeniach marki Bosch z linii PerfectDry. Zmywarka do naczyń Bosch PerfectDry SMV88TX36E wyposażona została w innowacyjny system suszenia Zeolith, który jest w stanie wysuszyć nie tylko szklane i metalowe naczynia, ale także akcesoria kuchenne wykonane z plastiku.

Tę przydatną w codziennym życiu funkcjonalność docenią rodziny z małymi dziećmi, które codzienne myją raz suszą takie przedmioty, jak np. plastikowe butelki dla niemowląt, sztućce, pudełka śniadaniowe oraz inne akcesoria przeznaczone do użytkowania przez najmłodszych.

Ponadto, zmywarka Bosch 60 cm wyposażona została także w funkcję Higiena Plus gwarantującą znakomitą czystość zmywanych naczyń. Wyższa temperatura, utrzymywana przez urządzenie w procesie płukania oraz suszenia, pozwala usunąć z nich zarówno zabrudzenia, jak i drobnoustroje, co z pewnością docenią rodzice małych dzieci oraz osoby cierpiące na alergie.

Oszczędność energii elektrycznej, wody i czasu

Każda zmywarka do zabudowy marki Bosch to wydajne i oszczędne urządzenie, które dba nie tylko o czystość naczyń, ale także o stan domowego budżetu. Urządzenia wyposażone są w funkcję inteligentnego, oszczędnego zarządzania wodą pozwalającą na optymalne dostosowanie jej ilości do wymagań konkretnego cyklu zmywania. Dzięki temu nie marnuje się ani jedna cenna kropla.

jakazmywarkewybracdladuzejrodziny3 1

Na oszczędność wody i energii elektrycznej pozytywnie wpływa także funkcja VarioSpeed Plus, w którą wyposażone są zmywarki marki Bosch z serii PerfectDry. Została ona stworzona, aby idealnie umyć oraz wysuszyć naczynia w możliwie jak najkrótszym czasie. Funkcję tę docenimy szczególnie podczas większych, rodzinnych imprez, kiedy potrzebujemy szybko umyć oraz wysuszyć potrzebne do ponownego użycia naczynia. Uruchamiając VarioSpeed Plus możemy skrócić czas zmywania nawet o 66%!

Zmywarka do naczyń, która szanuje ciszę

Bardzo istotnym aspektem każdego sprzętu AGD, na który zwracają uwagę praktycznie wszyscy rodzice, jest poziom hałasu generowanego przez urządzenie. Ma on szczególne znaczenie także dla posiadaczy kuchni otwartych na salon.

Na szczęście, zmywarka do zabudowy marki Bosch to urządzenie będące w stanie zadbać nie tylko o czystość naszych naczyń, ale także o komfort życia całej rodziny. Jest to możliwe dzięki specjalnemu silnikowi EcoSilence Drive pracującemu bez szczotek. Dzięki takiej konstrukcji jest on zarówno cichy, jak i energooszczędny.

Ponadto, zmywarka Bosch 60 cm z serii PerfectDry została także wyposażona w specjalny program cichy, który pozwala, w zależności od potrzeb, dodatkowo zredukować hałas generowany przez urządzenie, co przyda się podczas poobiedniej drzemki dzieci oraz w godzinach nocnych.