Ciemny przedpokój to nie tylko taki, którego ściany pomalowano na ciemny kolor, ale również ten pozbawiony okien. Aby sprostać zadaniu umeblowania takiego pokoju, należy postawić na odpowiednio dobrane, szczególnie pod względem kolorystycznym meble.

Zestaw mebli do przedpokoju – jaki wybrać?

Dla uzyskania optycznego rozjaśnienia pomieszczenia, należy postawić na duże, jasne powierzchnie frontów. Doskonale sprawdzą się tu klasyczne szafy garderobiane, zarówno z klasycznymi drzwiami skrzydłowymi, jak i rozsuwanymi. Ich jasne fronty będą łagodziły wnętrze. Jeśli dodatkowo postawi się na fronty o lustrzanej powierzchni lub przynajmniej o lustrzanych fragmentach, wówczas światło lampy zapalanej w przedpokoju będzie odbijało się w nich i potęgowało oświetlenie.

Nowoczesny zestaw mebli do przedpokoju to klasyczne szafy i szafki zaprojektowane po to, by dobrze zaaranżować dostępną w korytarzu przestrzeń, a przy tym zmieścić w nich wszystkie buty i okrycia wierzchnie używane na co dzień przez domowników. Zamykana szafka na buty, szafka z tapicerowanym siedziskiem oraz wieszakami u góry, a także szafa garderobiana – to doskonały komplet mebli, który sprawdzi się w wielu przedpokojach.

Półki na buty do przedpokoju – na jakie postawić?

Wysokiej jakości półka na buty będzie w przedpokoju meblem, który sprosta zadaniu przechowywania najczęściej używanych przez domowników par obuwia. Jej nowoczesne wykończenie i jasny, gładki front z efektownymi uchwytami lub bez uchwytów, pozwolą dodać przedpokojowi wrażenia nowoczesności, bardzo pożądanego w przedpokojach.

W przedpokoju warto postawić na jedną wyższą półkę na buty otwieraną od góry. Ten system pozwala zmieścić wszystkie pary obuwia bez względu na ich rozmiar, a przy tym nie zajmuje wiele przestrzeni na podłodze korytarza. Dodatkowo warto mieć półkę umieszczoną pod siedziskiem, na którym wygodnie będzie zakładać buty. Taka druga półka to najlepsze miejsce na trzymanie w niej obuwia najczęściej noszonego przez domowników – takiego, które musi być zawsze pod ręką.

Czy tylko białe meble sprawdzą się w ciemnym przedpokoju?

Białe lub jasnoszare półki na buty do przedpokoju to doskonały wybór, jeśli chcesz złagodzić efekt ciemności w swoim przedpokoju, pomalowanym na przykład na kolor grafitowy lub granatowy. Jednak nie jest to jedyna opcja. Miłośnicy drewna mogą pozwolić sobie na półki z frontami wykonanymi z płyty meblowej imitującej jasne gatunki drewna. Takie meble wspaniale ocieplą pomieszczenie, nadadzą mu rodzinnego, przyjaznego klimatu, a przy tym będą kontrastować z ciemnym kolorem ścian.

Dla jeszcze lepszego efektu rozjaśnienia wąskich i ciemnych korytarzy, poleca się zawieszenie na ścianach luster – odbijając światło będą one poprawiały widoczność w przedpokoju i sprawią, że nawet w zimowy wieczór nie będzie tam nieprzyjemnie. Warto zadbać o odpowiedni efekt wystroju swojego korytarza, gdyż to właśnie pomieszczenie jest pierwszym, które widzą wszystkie osoby wchodzące do mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj