Pokój dzienny połączony z kuchnią, to obecnie bardzo popularne rozwiązanie aranżacyjne. Wiele osób wprowadza je w życie przy okazji remontu mieszkania, a w nowych apartamentowcach pomysł ten stał się niemal domyślną formą stosowaną przez projektantów. Jak wybrać farby do ścian w salonie z aneksem kuchennym, aby uzyskać niepowtarzalny efekt?

Na niewielkiej powierzchni

Kuchnia w aneksie sprawdza się szczególnie w nieco mniejszych mieszkaniach, ponieważ pozwala zaoszczędzić trochę przestrzeni. Gdy mamy do dyspozycji nieduże pomieszczenie, w którym chcemy umieścić zarówno zabudowę kuchenną jak i stół oraz meble wypoczynkowe, warto wybrać farby do ścian w jasnym kolorze. “Bujamy w obłokach” z palety Jedynka Deco & Protect Zmywalna to delikatny odcień, który będzie się dobrze komponować z bukowym lub sosnowym parkietem i czarnymi meblami kuchennymi. Aranżację uzupełnimy akcentami kolorystycznymi w postaci barwnych obić krzeseł oraz kanapy. Nie zapominajmy także o roślinach domowych i klimatycznym oświetleniu!

Zastrzyk energii

Salon z aneksem kuchennym szybko stanie się sercem domu, w którym wszyscy domownicy będą spędzać wolny czas. Zadbajmy zatem o ich nastrój! “Dzień pełen słońca” jest kolorem idealnym dla osób, które świetnie czują się wśród ciepłych, zdecydowanych barw. Fantastycznie współgra z drewnianym umeblowaniem w odcieniu mahoniowym, a w połączeniu z turkusowymi fotelami i sofą będzie nam przypominał o upragnionych wakacjach. Tego rodzaju wnętrze dobrze sprawdzi się w domu rodziny z dziećmi, a dzięki odporności na ścieranie farby Jedynka Deco & Protect Zmywalna nie będziemy musieli martwić się o ewentualne zabrudzenia ścian.

Farby do ścian wnętrza w stylu retro

Osoby, które często organizują przyjęcia, również docenią zalety pokoju dziennego połączonego z kuchnią. Dzięki takiemu rozwiązaniu gospodarze mogą serwować jedzenie oraz napoje, nie przerywając rozmowy z gośćmi! Wystrój nawiązujący do XIX-wiecznych bawialni idealnie podkreśli atmosferę spotkań towarzyskich. Ciepły kolor “Śmietankowej słodyczy” z palety Jedynka Deco & Protect Zmywalna stworzy przytulny klimat skłaniający do tego, aby wygodnie rozsiąść się w staromodnych fotelach lub przy stole o charakterystycznych, wygiętych nogach. O ostatecznym efekcie zadecydują detale – wiszący na ścianie zegar z epoki i elegancka porcelana w przeszklonych kuchennych szafkach.

Dwie strefy kolorystyczne

Jeśli mamy do dyspozycji więcej przestrzeni, możemy zdecydować się na bardziej intensywny kolor, taki jak Magia Turkusu. Gdy pomalujemy nim trzy ściany salonu, a ścianę kuchenną pozostawimy białą, będziemy mogli “zagrać” tymi dwoma kontrastowymi barwami. Kremowa kanapa i fotele oraz dywan w odcieniu ecru wspaniale zaprezentują się na morskim tle. Umieszczone w kuchni niebieskozielone półki, ściereczki czy talerze będą współgrać ze ścianami pokoju dziennego. Natomiast dzięki stylowym, złotym i srebrnym akcesoriom dodamy wnętrzu elegancji. Kolory farb stanowią świetną podstawę do dalszych decyzji aranżacyjnych!

Wiele ról w jednej

Salon z aneksem kuchennym stanowi połączenie dwóch pomieszczeń, pełni zatem różnorodne funkcje. Czasem jest przestrzenią niezobowiązujących, rodzinnych spotkań, a czasem – staramy się nadać mu bardziej oficjalny charakter. Dzięki bogatej palecie Jedynka Deco & Protect Zmywalna mamy możliwość wyboru odpowiadającej nam wersji kolorystycznej, którą zastosujemy bez obaw o ewentualne zabrudzenia.

www.farbyjedynka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj