Producent fotelików samochodowych Avionaut prezentuje kolekcję fotelików na rok 2013. Jet, Glider z systemem Isofix oraz Evolvair – 3 modele fotelików, odpowiednie dla dzieci od pierwszego do 12 roku życia. Foteliki zostały stworzone we współpracy z konstruktorami branży lotniczej, co zaowocowało innowacyjnymi i ergonomicznymi rozwiązaniami, zapewniającymi maksymalne bezpieczeństwo i komfort podróży małym pasażerom. Wnętrze fotelików wykonane jest z innowacyjnych materiałów EPP, mających zdolność amortyzowania wstrząsów na jakie może być narażone dziecko w trakcie jazdy samochodem. Foteliki wyróżnia nowoczesna stylistyka, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Pierwszy fotelik dla dziecka

Nazwa fotelika nie jest przypadkowa, ponieważ JET ma zapewnić najmłodszym pasażerom komfort odrzutowca. JET (0-13kg) został stworzony z myślą o niemowlakach i codziennym użytkowaniu fotelika, który często pełni rolę nosidełka czy leżaczka. Fotelik jest elastyczny i pozwala z łatwością i precyzją dostosować się do wielkości i wagi dziecka. Rodzice docenią wygodną, regulowaną w 4 pozycjach rączkę do przenoszenia fotelika oraz jego łatwy montaż w samochodzie. Fotelik posiada daszek chroniący malca przed słońcem. Dodatkowo regulowany zagłówek pozwala na zmianę wysokości dostosowując się do wielkości dziecka, jednocześnie podpiera główkę i pozwala na spokojną drzemkę.

Fotelik dla przedszkolaka

GLIDER z systemem Isofix jest drugim po Jecie fotelikiem dla dzieci, w przedziale wagowym 9-25 kg. Jego nowoczesna konstrukcja zapewnia osłonę przed uderzeniami. Wnętrze fotelika wykonane jest z innowacyjnego polipropylenu ekstrudowanego EPP (System Absorbcji Energii), mającego bardzo dużą zdolność pochłaniania energii na jakie może być narażone dziecko. Odpowiednio wyprofilowane siedzisko zapewnia dziecku wygodę w trakcie dłuższych podróży.

Fotelik zaopatrzony jest w system Isofix, który podwyższa komfort i bezpieczeństwo dziecka w trakcie jazdy. Dzięki systemowi Isofix, fotelik jest stabilnie i trwale połączony z ramą samochodu, dodatkowo ułatwia i przyspiesza montaż fotelika. Warto mieć świadomość, że Isofix zwiększa wielokrotnie bezpieczeństwo dziecka w wypadku zderzenia samochodowego. Fotelik wraz z Isofix spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Fotelik nie tylko dla starszaka

Nim dziecko ukończy 12 lat lub przekroczy 150 cm wzrostu będzie potrzebować fotelika, który dopasuje się do jego szybkiego wzrostu, zapewniając mu maximum komfortu I bezpieczeństwa. EVOLVAIR (9-36kg) to model, który rośnie z dzieckiem. System regulacji zagłówka, zintegrowany z oparciem oraz osłonkami bocznymi daje możliwość szybkiego i precyzyjnego dostosowania fotelika do wzrostu i wagi dziecka. Głębokie skrzydła boczne zapewniają dodatkową ochronę przy uderzeniach bocznych. Intuicyjny przebieg pasa ułatwia poprawną i szybką instalację fotelika w samochodzie.

Więcej informacji o fotelikach w serwisie internetowym – avionaut.com/pl