To już pewne – rok 2018 przyniósł wiele zmian jeśli chodzi o asortyment produktów kuchennych. Jak co roku pojawiły się nowe rozwiązania zarówno w kwestii mebli, urządzeń, naczyń oraz małych dodatków i gadżetów codziennego użytku. W tym momencie nasuwa się jedno pytanie – czy nasza kuchnia jest na tyle modna by sprostać nowym trendom?

Jak to w końcu jest – modna, czy nie modna? W celu odpowiedzenia sobie na to pytanie, powinniśmy najpierw dowiedzieć się jakie meble znajdą się na wyposażeniu kuchni w najbliższych miesiącach, jakie naczynia i gadżety będą najpopularniejsze oraz na co należy zwrócić uwagę aranżując swoje pomieszczenie. Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Nowoczesna kuchnia

Współczesne kuchnie charakteryzują się niecodziennym wzornictwem i kolorystyką. Przede wszystkim jednak liczy się ich funkcjonalność i ergonomia. Jeśli chodzi o design, warto pamiętać, że to co naturalne lub naśladujące naturę ma ogromną siłę przebicia – to zdecydowanie ponadczasowe rozwiązanie. Projektowanie kuchni wymaga dużego zaangażowania i wyczucia smaku – każdy przecież pragnie by jego pomieszczenie było modne i posiadało niezwykły charakter. Jeśli chodzi o umeblowanie, obecne trendy wskazują, że w 2018 roku dominować będzie kolorystyka oparta na ciepłych barwach. Pomarańczowy, żółty i fioletowy to kolory, na które naprawdę warto zwrócić uwagę. Dobrze wyglądać będą także brązy i beże, które idealnie współgrają z drewnem.

Kolor to także numer jeden jeśli chodzi o dodatki. Warto zauważyć, że od pewnego czasu coraz częściej używana jest barwa szara. Świetnie sprawdzi się przy szafkach oraz krzesłach. Warto jednak pamiętać, że barwy do wnętrza dobrze jest dobierać zgodnie ze swoim poczuciem smaku. Pomoże to w stworzeniu wnętrza indywidualnego, zgranego z naszym charakterem, które cechować się będzie wyjątkową równowagą. Jeśli chodzi o urządzenia elektryczne, to w obecnym roku podobnie jak w poprzednim królować będą miksery, blendery oraz małe dodatki usprawniające codzienne czynności w kuchni. Szeroki wybór produktów tego typu na rynku sprawi, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

nowoczesnakuchnia

Naczynia gastronomiczne

Naczynia do kuchni to grupa akcesoriów, bez których z pewnością trudno wyobrazić sobie przygotowanie jakiegokolwiek dania. Nowoczesne garnki pomagają szybko ugotować potrawę, a jednocześnie stanowią estetyczny element całego wyposażenia kuchennego. Wyróżniają się interesującymi i niebanalnymi kształtami, a dzięki wykonaniu z wytrzymałych materiałów, świetnie znoszą codzienne użytkowanie. Ich konstrukcja sprawia także, że bardzo dobrze radzą sobie w kontakcie z różnorodnymi substancjami chemicznymi, nie tracąc przy tym walorów estetycznych oraz swoich właściwości. Jeśli chodzi o materiał, to w 2018 roku z pewnością dominować będzie szkło. Naczynia gastronomiczne szklane już od lat królują w naszych kuchniach i wygląda na to, że nieprędko się to zmieni.

naczyniagastronomiczne

Aranżacje kuchenne i dodatki

W tym roku popularne materiały wykorzystywane do tworzenia mebli pojawią się w zupełnie nowej odsłonie. Metal, który dotychczas gościł w kuchennych aranżacjach tylko jako dodatek, teraz posłuży jako tworzywo na fronty kuchenne. Nowością jest również zastosowanie koloru betonu w korpusach mebli. Takie rozwiązanie z pewnością przykuje uwagę wszystkich naszych gości. Jeśli chodzi o dodatki, w tym roku dominować będą świetnie prezentujące się szklane oraz drewniane pojemniki na przyprawy, designerskie minutniki, kolorowe magnesy na lodówkę oraz wiele, wiele innych użytecznych gadżetów.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kwestie przy zakupie asortymentu kuchennego, masz gwarancję, że Twoja kuchnia będzie charakteryzować się niesamowitym stylem oraz charakterem.