Mogłoby się wydawać, że sukienki dziewczęce są dla młodych dam, okazuje się jednak, że moda wychodzi naprzeciw kobietom, które niezwykle pięknie wyglądają w dziewczęcych krojach sukienek. Korzysta z tego także najnowszy trend na jednakową odzież dla matek i córek.

Jaka matka, taka córka…

Chociaż w przypadku tego trendu chyba najtrafniej należałoby napisać: jaka córka, taka matka… Projektanci na całym świecie, w tym również ekskluzywne domy modowe tworzą obecnie kolekcje nie tylko dla dzieci, lecz także posiadają linie odzieży dla matek i ich córek. Sukienki dziewczęce są najpopularniejsze w tej kategorii, gdyż najlepiej oddają ideę tej pięknej więzi – kobiety i jej córki.

Każda chce być jak mama

Każda dziewczynka pragnie być taka jak jej mama. Sukienki dziewczęce, które są szyte dla matek i ich córek umożliwiają spełnienie marzeń dziewczynek. Są to przeważnie niezwykle gustowne i stonowane projekty, które pasują również na dorosłą kobietę. Zarówno kolorystyka, jak i kroje są uniwersalne i nie liczy się dla nich wiek. Równie dobrze to babcia może ubrać się tak samo, jak jej wnuczka i będą obie wyglądać elegancko.

Budujmy porozumienie

Trend ten pozwala budować i podkreślać więź, która łączy matki i ich córki. To nie tylko moda, lecz także wspólna, wspaniała zabawa i nauka stylu dla młodej damy. Dziewczynki mogą się poczuć jak dorosłe i wiele nauczyć, dzięki takiemu prostemu zabiegowi. Pozwala to również na stworzenie między matką i córką specyficznego porozumienia, które będzie dostępne tylko dla nich obu. Dlatego tak modne stało się noszenie jednakowej odzieży z córkami także wśród znanych gwiazd i celebrytów, z których najwyżej plasuje się oczywiście znana fashionistka Victoria Beckham, którą często można zobaczyć ubraną jednakowo, jak jej córeczka.

Co się liczy najbardziej?

W kolekcjach dla matek i córek najważniejsze są trzy rzeczy – wygoda, funkcjonalność i dobór materiałów.

  • Sukienki dziewczęce zawsze muszą być wygodne – to oczywiste. O ile dorosła kobieta może sobie pozwolić na opiętą sukienkę, w której nie może biegać, o tyle dziewczynka nie. Młodość ma swoje prawa. Odzież więc musi być wygodna, aby nie krępowała ruchów.
  • Sukienki muszą być również funkcjonalne. Oznacza to, że powinny pasować na różne okazje – do przedszkola czy szkoły, ale również na rodzinne przyjęcie. Kobieta w takiej sukience będzie mogła pojawić się w biurze, ale także wyjść do restauracji czy do teatru.
  • Oczywiście także materiały powinny być najwyższej jakości i naturalne. Tylko takie pozwalają nie pocić się, skóra w nich oddycha. Zwracajmy więc uwagę na to, by nasze kreacje zapewniały zarówno mamom, jak i ich córkom największy komfort.