Czy kiedykolwiek myślałeś o ubraniach, jak o inwestycji? Wiele osób traktuje je jako produkt pierwszej potrzeby i nie zastanawia się nad tym, jak potoczą się dalsze losy wybranych elementów garderoby. Tymczasem warto mieć na uwadze, że kupując oryginalne produkty znanych marek, można je później próbować odsprzedać. To coraz modniejsza w ostatnich latach praktyka, promująca ekologię oraz filozofię zero waste. Dotyczy to przede wszystkim produktów dla dzieci.

Ubrania są za małe? Wystaw je na sprzedaż

Mówi się, że dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, szybciej wyrosną z ubrań niż je zniszczą. Jest w tym sporo prawdy, po okres niemowlęctwa jest czasem intensywnego wzrostu i ciągłej wymiany ubrań na większe. Rodzice uwielbiają stroić swoje pociechy, ale czasem mają opory przed tym, aby wydać więcej na piękną sukieneczkę czy miękką bluzę. No właśnie – czy ma sens kupowanie markowych ubrań dla dziewczynki, która za kilka miesięcy z nich wyrośnie? Naszym zdaniem jest to jak najbardziej opłacalne, szczególnie w kontekście dalszej odsprzedaży.

Dzisiaj ogromnym zainteresowaniem cieszy się kupowanie odzieży z drugiej ręki. Alternatywą dla secondhandów stały się internetowe portale ogłoszeniowe i grupy w mediach społecznościowych, gdzie rodzice wystawiają na sprzedaż ubrania po swoich dzieciach. Oczywiście produkty powinny być zachowane w bardzo dobrym stanie technicznym oraz wizualnym, co pozwoli zarobić na nich wyższą kwotę. Finalnie może się więc okazać, że dres kupiony za 200 złotych sprzedasz za połowę, a nawet ¾ ceny. Rachunek jest prosty – to się opłaca!

Dobre ubrania można przekazać młodszym dzieciom

O tym, że warto kupować wysokogatunkowe markowe ubrania dla chłopca, wiedzą zwłaszcza rodzice mający kilkoro dzieci. Młodsze mogą teoretycznie dziedziczyć odzież po starszych, jednak w praktyce często jest to niemożliwe. Dlaczego? Ponieważ zużyta odzież prezentuje się nieatrakcyjnie, jest rozciągnięta lub skurczona, wyblakła. Widać, że była już wcześniej noszona, a więc trudno, aby młodsze rodzeństwo miało się w niej dobrze prezentować.

Inaczej wygląda kwestia z dobrymi ubraniami. Jeżeli produkt ma wysokogatunkowy skład i powstaje z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, to nie zmienia swoich właściwości nawet po upływie dłuższego czasu.

Markowym ubraniom dla dzieci łatwiej dać drugie życie

Oryginalne ubrania nadają się do powtórnego wykorzystania. Gdy pierwszy właściciel z nich wyrośnie:

  • upierz spodnie, bluzę czy kurtkę i zostaw do wyschnięcia,
  • umieść ubranie w worku, najlepiej próżniowym, aby było odpowiednio chronione przed światłem, wilgocią i kurzem,
  • przechowuj tak zabezpieczone ubrania w suchym miejscu, np. na strychu czy w garderobie.

Gdy we właściwym momencie wyciągniesz odzież z szafy, zachwycisz się tym, że wygląda ona dokładnie tak jak zapamiętałeś – niemal tak dobrze, jak w dniu zakupu!

Jak widzisz, inwestycja w droższe, oryginalne produkty może okazać się opłacalna. Szczególnie, gdy planujesz sprzedaż używane ubrania lub przekazać je młodszemu rodzeństwu czy innym członkom rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj