Stając przed wyzwaniem wykończenia łazienki o małym metrażu, z pewnością chcemy wygospodarować w niej jak najwięcej miejsca do przechowywania. Dzięki temu nic nie będzie zakłócać panującego w niej porządku. Oto kilka wskazówek, którymi warto się kierować, wybierając meble do niewielkiej łazienki!

Postawmy na sprytne schowki

W niewielkiej łazience warto sięgnąć po niecodzienne, sprytne rozwiązania mające na celu zaoszczędzenie tak cennego miejsca. Jednym z nich jest zastosowanie wpuszczanych półek w ścianie – warto je też podkreślić podświetleniem, aby wyglądały na głębsze niż w rzeczywistości. Równie ciekawym pomysłem jest ukrycie schowków w… obudowie wanny. W takiej szafce z powodzeniem pomieścimy szampony i inne kosmetyki, które normalnie stałyby na brzegu wanny. Chowając je jednak w zamkniętej szafce, zyskamy wrażenie porządku – a dzięki temu łazienka będzie wyglądać na przestronniejszą.

Jaka kolorystyka mebli do małej łazienki?

Kolorami, które najlepiej pasują do niewielkich wnętrz, są przede wszystkim biel oraz pozostałe jasne barwy. Szczególnie w cenie są łazienki utrzymane całe w bieli – od mebli po ceramikę, jak również ściany i posadzkę. Jeśli nie chcemy urządzać wnętrza w monotematycznym stylu, możemy postawić na meble łazienkowe w pastelowych odcieniach, które również nie zaciemnią i nie przytłoczą pomieszczenia.

meble w malej lazience jak zyskac wiecej miejsca do przechowywania2

Wiszące czy stojące?

Urządzając niewielkie łazienki, warto pozostawić na podłodze jak najwięcej wolnej przestrzeni – sprawi to, że wnętrze będzie wyglądać na większe niż w rzeczywistości. Warto więc stosować w takich wnętrzach podwieszaną armaturę, dzięki której posadzka pozostanie pusta. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku mebli – najlepiej sprawdzą się tutaj modele wiszące na ścianie lub na wysokich nóżkach, które podkreślą lekkość wnętrza i dodadzą mu przestronności.

Szafka z lustrem

Chcąc oszczędzić miejsce, powinniśmy stawiać na rozwiązania typu 2w1 – w to założenie idealnie wpisuje się szafka nad umywalkę z zintegrowanym lustrem. W ten sposób zyskamy nie tylko możliwość przeglądania się podczas codziennej toalety, lecz również schowek na najpotrzebniejsze kosmetyki. Pamiętajmy także o tym, że lustra i odbijające powierzchnie sprawiają, że pomieszczenie wygląda na optycznie większe. Warto więc zastosować w łazience jak najwięcej takich elementów.

Jeśli mamy na tyle odwagi, możemy także postawić na meble łazienkowe z lustrzanymi frontami w dalszej części łazienki. W ten sposób stworzymy we wnętrzu wrażenie lekkości i przestronności, które odwróci uwagę od niewielkiego metrażu.

meble w malej lazience jak zyskac wiecej miejsca do przechowywania3

Dobrze zorganizujmy wnętrze szafek

Dobre zorganizowanie dostępnej przestrzeni jest kluczem do sukcesu w aranżacji niewielkiej łazienki. Z pomocą przychodzą nam tutaj funkcjonalne organizery, dzięki którym każdy kosmetyk czy akcesorium będą mieć swoje miejsce. Ciekawy pomysł stanowi zawieszenie ich na drzwiczkach szafki – wtedy będziemy mogli stawiać przedmioty zarówno w ich środku, jak i w sprytnych kieszonkach na drzwiach.