Rozmyślasz nad remontem łazienki? A może masz już konkretne plany, brakuje Ci jedynie inspiracji? Sprawdź, jakie przygotowaliśmy propozycje, byś nadał swojej łazience letni charakter i utrzymał go przez cały rok!

Płytki czy farba?

Jaka jest Twoja łazienka: duża czy mała? Od tego zależy, czy zaproponujemy Ci pomalowanie ścian farbą, czy jednak położenie kafli. Ściany pomalowane są jednolite, więc wyglądają na większe – powiększają optycznie przestrzeń. Łazienka wydaje się przestronniejsza. Farba to jednak nie najlepsze rozwiązanie do okolic brodzika czy wanny. Gorzej usuwa się z niej zabrudzenia, a ciągły kontakt z wodą nie tylko może zniszczyć ścianę, ale także negatywnie wpłynąć na intensywność koloru.

Praktyczne, funkcjonalne rozwiązanie do łazienki do płytki. W jakim kolorze? Aby wprowadzić do wnętrza lato, proponujemy błękit, lazur lub połączenie tego koloru z odcieniami żółci: piaskowym, słonecznym, złocistym – tu panuje dowolność. Wartościowe są też elementy zieleni.

Jeśli jesteś posiadaczem dużej łazienki, zestaw kafle z farbą. W miejscach bardziej narażonych na oddziaływanie wilgoci zastosuj płytki, zaś resztę pozostaw w farbie. W mniejszej łazience baw się kolorem, zestawiając zaproponowane przez nas barwy, a może także uzupełniając swoimi ulubionymi.

2 modna aranzacja lazienki na lato

Trwałe meble – podstawa ładnej i funkcjonalnej łazienki

Szczególną uwagę warto poświęcić wyborowi mebli łazienkowych. Nawet najpiękniejszy model szybko przestanie być atrakcyjny, jeśli nie zostanie odpowiednio zabezpieczony. Pamiętaj, by do łazienki kupować tylko meble dedykowane temu pomieszczeniu.

Nowoczesna szafka łazienkowa jest uniwersalna – sama w sobie nie dominuje kompozycji, ale uzupełnia ją. Poleca się stosować meble białe, ponieważ po kilku sezonach, gdy zmienią się trendy lub znudzą Ci się kolory wybrane wcześniej, łazienkę możesz przemalować lub wymienić kafle, meble zaś zostaną te same.

W letniej łazience wymienić możesz uchwyty meblowe. Urządzając ją w morskich klimatach, być może odważysz się na sięgnięcie po coś zwariowanego: uchwyty w kształcie muszli czy koników morskich? Jeśli to zbyt wielka ekstrawagancja, pomyśl nad modelami z motywem roślinnym.

Lato bez roślin? Nie!

Łazienka to jedno z pomieszczeń, w których najczęściej nie pojawia się okno. Na szczęście nie przeszkadza to w hodowaniu w niej roślin! Są gatunki, którym nie przeszkadza długie przebywanie w ciemności oraz podwyższona wilgoć. Są to na przykład paprocie czy sukulenty, które przepięknie ozdobią nawet małą łazienkę. Paprocie można zawiesić pod sufitem lub ustawić na szafkach, by liście swobodnie spływały. Z kolei sukulenty są drobne i zmieszczą się wszędzie, nawet na umywalce.

Rośliny wspaniale ożywiają przestrzeń – potrafią tchnąć w nią życie, i to dosłownie. Przy większym budżecie możesz rozważyć zainstalowanie ściany z mchu. To samowystarczalna konstrukcja, która nie tylko wygląda efektownie, ale również przysługuje się zdrowiu. Rośliny filtrują powietrze i usuwają z niej zanieczyszczenia.

1 modna aranzacja lazienki na lato

Dodatki do letniej łazienki

Urządzasz łazienkę? Nie zapomnij o dodatkach! Ustal, jaki letni kierunek Cię inspiruje: morze, jezioro, łąka, góry, a może zagraniczne miasta i odległe krainy? Wykorzystaj jeden motyw, by ozdobić pomieszczenie. W sklepach znajdziesz odpowiednie zasłony prysznicowe, deski WC czy gadżety. Jeśli będą drobne, po lecie będziesz mógł je ściągnąć i zamienić na coś uniwersalnego.