Płytki w łazience to nie tylko praktyczny element wyposażenia wnętrza, ale również jego najważniejsza ozdoba. To od wzoru i koloru płytek zależy, jaka atmosfera zapanuje w pomieszczeniu, a także jaki będzie miało ono charakter. Jeśli wciąż nie wiemy, jakie płytki łazienkowe wybrać do wykańczanego wnętrza, warto sprawdzić, co oferują najnowsze wnętrzarskie trendy. Oto kilka z nich.

plytki lazienkowe

Duet idealny

Czerń i biel to połączenie ponadczasowe. Ten klasyczny duet jest modny już od wielu sezonów i wszystko wskazuje na to, że trend ten utrzyma się również w kolejnych. Nic dziwnego – wszak połączenie bieli i czerni jest niezwykle eleganckie i pozwala na efektowną zabawę z wystrojem wnętrz. Szczególnie wdzięcznym polem dla tych wnętrzarskich eksperymentów jest łazienka. Możemy tu zestawić ze sobą białe i czarne płytki podłogowe o gładkiej powierzchni lub zdobione wzorami w tym zestawieniu kolorystycznym. Będzie to dobry krok aranżacyjny również z dlatego, co w aranżacji łazienki zazwyczaj stosujemy dodatki i meble o prostej formie. Czerń i biel będzie zatem doskonale pasować do minimalistycznego wystroju wnętrza.

Małe cegiełki

Niewielkie, prostokątne płytki ścienne, przypominające cegiełki o błyszczącej powierzchni królują zwłaszcza w aranżacjach utrzymanych w stylu skandynawskim. Najczęściej białe, pozwalają w efektowny sposób wykończyć ściany i są znakomitym tłem dla wnętrz, w których prym wiodą dodatki o nieskomplikowanej formie. Te atrakcyjne płytki łazienkowe znajdziemy np. na http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/plytki-scienne-podlogowe-i-elewacyjne.html. Będą się one znakomicie prezentowały nie tylko na ścianach, ale również jako element obudowy np. wanny lub instalacji podtynkowych. Za ich pomocą również można ciekawe podkreślić detale architektoniczne pomieszczenia np. ścianki działowe itp.

Heksagony

Sześciokątne płytki o różnych rozmiarach to jeden z najciekawszych trendów, jakie przyniósł 2016 rok. Heksagony z powodzeniem możemy zamontować zarówno na podłogach, jak i na ścianach. Dzięki nim powierzchnie zyskają efektowną fakturę, przypominającą mozaikę.

Prawie jak drewno

Niezwykle atrakcyjnym kokiem aranżacyjnym jest zamontowanie w łazience płytek drewnopodobnych. Dzięki nim można uzyskać efekt bardzo zbliżony do tego, jaki gwarantują naturalne deski, jednak płytki są nieporównywalnie trwalsze i bardziej funkcjonalne. Co więcej możemy wybrać specjalny model płytek, które ułożymy np. na wzór klepek parkietu czy w jodełkę charakterystyczną dla podłóg drewnianych. W rezultacie urządzane pomieszczenie stanie się przytulniejsze.

plytki w lazience

Poszukując pomysłu na wykończenie własnej łazienki (tutaj też znajdziecie ciekawe inspiracje: http://www.dladomu.org/wybrac-meble-malej-lazienki-poznaj-prostych-wskazowek/), warto czerpać inspirację z najnowszych wnętrzarskich trendów. Wiele z nich z pewnością na stałe zagości we wnętrzarskiej modzie, a nam może się udać zaaranżować ponadczasowe wnętrze.