Styl Bauhaus przechodzi renesans popularności we wszystkich twórczych dziedzinach: architekturze, sztuce, modzie, a także aranżacji wnętrz. Ten industrialny, pochodzący z Niemiec styl zawitał na dobre do pomieszczeń kuchennych i świetnie się tam sprawdza. Sekret jego popularności oparty jest na trzech filarach: minimalizmie formy, chłodnym szyku oraz funkcjonalności.

Kuchnie inspirowane kultowym weimarskim trendem charakteryzują się prostotą, geometrycznymi kształtami, a ponad wszystko funkcjonalnością. Połączenie materiałów o zróżnicowanych fakturach – matowego z błyszczącym czy gładkiego ze strukturalnym – definiuje wygląd wnętrza. Pozornie wykluczające się łączenia materiałów: drewna, betonu i kamienia tworzą zdyscyplinowaną przestrzeń, która zachwyca wyrafinowaną klasą. Takie zestawienia wykorzystano w aranżacjach kuchni na wymiar z linii Senso Kitchens od Black Red White: 37th Savana Avenue/38th Elysee Avenue, 36th Norde Avenue czy Draggo/38th Elysee Avenue.

Elementy dekoracyjne zostały zredukowane do minimum. Jedynymi ozdobami są zintegrowane uchwyty, a jeśli tradycyjne, to w stalowych odcieniach, chromowane lampy, przeszklenia oraz naturalne materiały – fornirowane czy drewniane fronty. Nie dodatki, a umiar i konsekwencja kolorystyczna stanowią o sile wnętrza.

Modernistyczna estetyka Bauhausu to także monochromatyczne kompozycje, jak w kuchniach 32nd Malbec Avenue, 38th Elysee Avenue, 87th Smooth Street. Ściany w surowych kolorach: białym, szarym czy beżowym integrują się kolorystycznie z frontami mebli dając lekkie i przestronne pomieszczenie. Regularne kształty i powtarzalność elementów można urozmaicić ciekawymi printami czy dekorami o abstrakcyjnych wzorach.

Nowoczesność nie kończy się jednak na samym wyglądzie. Kuchnie na wymiar wyposażone są w inteligentne, ułatwiające życie technologie i akcesoria. Wśród innowacyjnych rozwiązań dostępne są prowadnice szuflad z systemem cichego domykania z dożywotnią gwarancję jakości, systemy organizujące wnętrza szuflad i szafek, bezuchwytowe mechanizmy otwierania drzwi, sortowniki na odpady czy energooszczędne oświetlenie.

Więcej kuchennych aranżacji w stylu Bauhaus znaleźć można na www.brw.com.pl