Zdecydowana większość z nas spędzając dłuższy czas w dokładnie takim samym otoczeniu, zaczyna się nudzić. Przez niezmienny wystrój wnętrza popadamy w monotonię. Warto dla poprawy własnego samopoczucia raz na jakiś czas zmienić coś w kuchni! Ale co? Zmiana mebli czy koloru ścian to byłby kosztowny zabieg, który w dodatku pochłonąłby dużo naszej energii. Zamiast tego spróbujmy zmienić widoczne drobiazgi. Nowe ściereczki kuchenne, łapki do garnków, inne kwiaty, firanki i… kubki emaliowane!

Kubeczki emaliowane są dostępne w sklepach w tak szerokiej gamie kolorystycznej, w różnych rozmiarach i z różnym wzornictwem, że na pewno natraficie na takie, które przypadną Wam do gustu. Kubki emaliowane to naczynia ponad czasowe, które były popularne za czasów naszych mam i babć, ale także teraz mają swoje grono fanów.

Do czego można wykorzystać kubki emaliowane?

 • Kubki emaliowane można wykorzystać oczywiście do picia, co jest ich chyba najbardziej
  prozaiczną z funkcji.
 • Kubki emaliowane doskonale sprawdzają się do przechowywania żywności w lodówce.
  Emalia nie wchodzi w reakcję z posiłkami i nie wydziela szkodliwych substancji.
 • Kubki emaliowane można stawiać na kuchence i przyrządzić w nich klarowane masło czy
  budyń.
 • W kubkach emaliowanych można przygotować sobie półprodukty podczas gotowania.
 • W kubku emaliowanym można odgrzać posiłek na kuchence.
 • Kubki emaliowany sprawdzą się jako pojemniki na drobiazgi w kuchni i nie tylko.
 • Kubki emaliowane są niezbędne na biwaku.

Zniszczonym, porysowanym i starym kubkom emaliowanym możesz dać drugie życie, posłużą jako fantastyczne doniczki, w których możesz zasiać różne zioła. Dzięki temu świeże przyprawy będziesz mieć tuż pod ręką!

A na wycieczkę, weź kubek emaliowany w teczkę!

Podczas biwakowania kubki emaliowane mogą być szczególnie przydatne. Naczyń emaliowanych nie potrzaskamy i bez obaw możemy postawić je na przenośnej kuchence. Jeżeli spacerujesz jedynie po znanych szlakach i wiesz, gdzie znajdują się źródełka z wodą pitna, nie musisz nawet kłopotać się, aby nosić ciężkie butle. Wystarczy kubeczek, z którego pomocą zaczerpniesz napoju prosto z potoku. Taki kubeczek przyda się także jeśli po drodze spotkasz jagody lub poziomki, nie musisz ich od razu zjadać, a schować do kubeczka na później, w takim garnuszku masz pewność, że nie zrobi się z nich papka, co
prawdopodobnie stałoby się w woreczku.

Kubki emaliowane nowoczesne i Vintage

Kubków emaliowanych na rynku jest naprawdę dużo, różne kolory, rozmaite wzory, a do tego jeszcze szeroka skala rozmiarów, bo kubki emaliowane mogą mieć nawet pojemność kilku litrów! Wśród gąszczu propozycji warto wyróżnić kubki emaliowane Emajlo Olkusz. Marka oferuje piękne kubki w pastelowych kolorach z kwiatowymi i owocowymi zdobieniami. Charakterystyczne dla marki są także czerwone i granatowe kubki w białe grochy. Całkowicie inną, ale równie ciekawą ofertę przedstawia marka Emalia Forte. Kubki emaliowane Emalia Forte to nowoczesne naczynia o intensywnych kolorach. Wyróżniają się śnieżnobiałym rantem oraz emalią wewnątrz naczynia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj