Spodziewasz się dziecka, a może dopiero planujesz pojawienie się nowego członka rodziny? W zamieszaniu towarzyszącym pojawieniu się dziecka kobieta często poświęca się całkowicie młodemu potomkowi, a dbanie o własną urodę staje się sprawą mniej priorytetową. Wiele kobiet nie wie, czy i jak powinna zmienić się ich codzienna pielęgnacja w trakcie oraz po ciąży. A przecież każda z nas chce czuć się piękna i pewna siebie!

Kobiety często zastanawiają się, jak zmieni się ich wygląd, ciało i samopoczucie w trakcie ciąży. W gąszczu przesądów i mitów ciężko jest znaleźć rzetelne informacje, które rozwieją wątpliwości młodej mamy. Przykładem tego jest współczesne podejście do rozstępów – mamy i babcie często powtarzają, że jeżeli rozstępy mają się pojawić, to pojawią się niezależnie od stosowanych preparatów, i że jest to sprawa wyłącznie genetyczna. Rzeczywiście, jeszcze kilka lat temu nie znano skutecznej broni przeciw temu nieszkodliwemu, lecz nieestetycznemu problemowi. Obecnie jednak współczesne badania pozwoliły znaleźć wszystkie przyczyny i odkryć odpowiednie składniki, które skutecznie przeciwdziałają powstawaniu rozstępów i wspomagają produkcję kolagenu, elastyny oraz fibronektyny w ciele przyszłej mamy. W chwili obecnej jedynie naukowcy z laboratoriów kosmetycznych Laboratoires Expanscience opracowali produkty Mustela Maternité, które działają z 96% skutecznością na wszystkie znane przyczyny powstawania rozstępów. Jedynym warunkiem jest regularne aplikowanie właściwie dobranych kosmetyków, przez cały okres trwania ciąży. Ważne jest pamiętanie o tym, że rozstępom najlepiej zapobiegać, a nie próbować je likwidować.

Przy wyborze odpowiednich kosmetyków przeciwdziałających powstawaniu rozstępów w trakcie ciąży należy kierować się wieloma regułami. Kosmetyk bezwzględnie musi być całkowicie bezpieczny dla dziecka. Oprócz tego produkt nie może wpływać na możliwość karmienia piersią – gdyż kosmetyki przeciw rozstępom warto stosować również przez miesiąc po porodzie, bo często wtedy w wyniku zachodzących zmian hormonalnych, także mogą pojawić się rozstępy. Istotne jest to, by produkt również zmniejszał swędzenie napiętej skóry, dobrze ją nawilżał oraz zawierał składniki, które dodatkowo ją odżywią. Należy sprawdzić, czy skład jest naturalny i bezpieczny – w kosmetykach dla przyszłych mam, przykładowo, nie może znajdować się drażniąca i fotouczulająca witamina A oraz jej pochodne. Codzienne stosowanie produktów zawierających tę witaminę może mieć toksyczny wpływ na rozwój płodu! Innym popularnym składnikiem, którego nie powinny stosować kobiety w ciąży, jest kwas salicylowy lub nawet niektóre olejki eteryczne. Co ciekawe, kobiety w ciąży nie powinny stosować również olejków z bergamotki i rozmarynu, często stanowiących nuty zapachowe naturalnych kosmetyków, ponieważ pierwszy z nich posiada działanie fotouczulające a drugi – poronne. Lista składników potencjalnie szkodliwych dla kobiet w ciąży jest znacznie dłuższa – Isopopyl Myristate, alergeny takie jak Alpha-Isomethyl, Ionone , Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene i Linalool, a także toksyczny antyoksydant BHT. Oprócz tego istotna jest kwestia zapachu – niektóre kobiety na początku ciąży są bardzo wrażliwe na zapachy, warto więc sprawdzić, czy kosmetyk dostępny jest w wersji bezzapachowej. Istotnym elementem przy wyborze kosmetyków jest wygoda ich stosowania i wydajność. Niektóre z produktów można stosować dopiero od 4 miesiąca ciąży, co daje mniej czasu na przygotowanie skóry do rozciągnięcia. Istotne jest to, by kosmetyki, tak jak produkty Mustela Maternité, można było stosować już od pierwszego tygodnia ciąży. Oprócz tego należy się upewnić, czy kosmetyki podlegają ścisłym badaniom dermatologicznym i czy mają klinicznie potwierdzoną skuteczność i dobrą tolerancję przez skórę przyszłych mam.

mustela maternite

Świetnym wyborem dla kobiet w ciąży, które pragną utrzymać wygląd pięknej, jędrnej i nawilżonej skóry bez rozstępów, są kosmetyki Mustela Maternité. Dzięki wiedzy pochodzącej z ponad dwudziestoletniego doświadczenia naukowców w laboratoriach Mustela, udało się wyodrębnić i wykorzystać w serii kosmetyków wyjątkowo skuteczne składniki aktywne. Więcej informacji na temat kosmetyków Mustela znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.mustela.pl