Coraz więcej młodych ojców decyduje się na pozostawanie w domu z dzieckiem, a przynajmniej na jak najbardziej czynną opiekę nad swoją pociechą. Również i oni szukają ciekawych rozwiązań, które pozwolą im na sprawniejsze wykonywanie czynności pielęgnacyjnych przy dziecku. Ale tak jak to mężczyźni szukają też gadżetów, jakie znacznie uproszczą im wykonywanie zwykłych codziennych obowiązków takich jak sprzątanie, gotowanie czy spacerowanie i zabawa z dzieckiem. Chociaż tych dwóch ostatnich czynności nie można nazwać obowiązkiem, gdyż są niezwykle przyjemne zarówno dla rodzica jak i dziecka. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest używanie nosidełka biodrowego takiego jak nosidełko biodrowe Hipseat, które można znaleźć w sklepie www.sklep.mavero.pl. Dlaczego? Oto kilka korzyści ze stosowania tego typu nosidełek.

Swoboda ruchów

Chodzi tutaj o swobodę ruchów zarówno dla opiekującego się dzieckiem taty, jak i malucha. Dziecko nie jest w takim nosidełku zapinane, jak w tradycyjnych nosidełkach, więc bez problemu może ruszać nogami i rękami, co dla wielu maluchów jest największą atrakcją w czasie, kiedy znajdują się u rodziców na rękach. Tata trzymając malucha w nosidełku może zaś spokojnie wykonywać różne czynności. Jest to doskonałe rozwiązanie dla aktywnego taty, które pozwala wykonywać mu jego ulubione rzeczy i jednocześnie zachować bliskość dzieckiem.

Bezpieczeństwo

Noszenie dziecka w takim nosidełku jest dla niego w pełni bezpieczne. Nie powoduje obciążenia kręgosłupa czy wypaczenia stawów biodrowych co nieraz może się stać przy nieodpowiednim stosowaniu tradycyjnych nosidełek. W nosidełkach tego typu można już nosić dzieci, które skończyły 6 miesięcy. Jednakże najlepiej sprawdzają się dla maluchów pomiędzy 1 i 3 rokiem życia, kiedy to dłuższe spacerowanie sprawia dziecku jeszcze kłopot.

Odciążenie kręgosłupa

Nie tylko mamy małych dzieci narzekają na bóle kręgosłupa. Również wielu ojców narzeka na tą przypadłość, szczególnie kiedy długo nosi dzieci. Nosidełka biodrowe pomagaj rozłożyć obciążenie równomiernie wokół talii, miednicy i bioder, co znacznie odciąża kręgosłup i powoduje, że nie odczuwa się już jego bólu.

Nawiązanie więzi z dzieckiem

Noszenie dziecka w takim nosidełku powoduje, że jesteśmy z nim w ciągłym kontakcie, powoduje to, że dziecko jest przytulane i pieszczone. Dzięki temu nawiązuje się lepsza więź z nim. Jest więc to niezwykle przyjemne zarówno dla taty jak i jego pociechy.

Nosidełko biodrowe Hipseat – cena 179 zł www.sklep.mavero.pl

Tekst: Pawłowska Media