Wyjazdy wakacyjne planujesz z dużym wyprzedzeniem czy jesteś zwolennikiem spontanicznych podróży? W obu wypadkach z pewnością musisz pamiętać o załatwieniu wielu spraw. Jest jednak jedna rzecz, którą możesz załatwić tuż po wakacjach i nie martwić się o nią przed kolejnym wyjazdem na wymarzony wypoczynek. Tą rzeczą jest ubezpieczenie szkolne Twojego dziecka.

Jeśli zajmiesz się nim już na początku roku szkolnego, Twoje dziecko zostanie objęte ochroną na kolejne 12 miesięcy, czyli przez całe kolejne wakacje także. Z dalszej części tekstu dowiesz się, czym dokładnie jest ubezpieczenie szkolne i jaki jest jego zakres ochrony – także w takcie wakacji.

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Można je zaliczyć do ubezpieczeń obejmujących ochroną życie oraz zdrowie osoby ubezpieczonej. Polisy te bardzo zazwyczaj proponuje się w szkołach na początku roku szkolnego. Niestety produkty oferowane w placówkach oświatowych, są często produktami mocno okrojonymi i nastawionymi na jak najniższą wysokość składki – oczywiście kosztem profitów płynących z takiego ubezpieczenia. W wielu przypadkach odszkodowanie nie pokrywa nawet podstawowych opłat, takich jak, np. dopłata do gipsu lepszej jakości, jeśli dziecko złamie rękę lub nogę.

Z pewnością korzystniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie dziecka w indywidualne ubezpieczenie szkolne, które od grupowego różni się zdecydowanie większym zakresem ochrony. Lista zdarzeń objętych umową ubezpieczenia jest bardziej rozwinięta. Kwota wypłacanego odszkodowania także może być znacznie wyższa. Wszystko zależy od wariantu, na jaki się zdecydujesz.

Co otrzymasz w ramach ubezpieczenia szkolnego?

Ubezpieczenie szkolne zapewnia Tobie i dziecku wsparcie w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Nieszczęśliwy wypadek(NW) to nagłe i niespodziewane zdarzenie, które ma miejsce niezależne od woli ubezpieczonego.

Wśród przykładów nieszczęśliwych wypadków wymienia się między innymi:

 • Złamanie ręki;
 • Zwichnięcie stawu;
 • Pogryzienie lub pokąsanie przez owady, lub zwierzęta;
 • Wstrząśnienie mózgu.

Ubezpieczenie szkolne zapewni pomoc w sytuacjach uwzględnionych w polisie. Wsparcie bardzo często polega na przykład na pokryciu kosztów poniesionych na leczenie i rehabilitację ubezpieczonego.

W pakiecie znajdziesz także Szkolnego Assistance, w ramach którego możesz na przykład minimalizować zaległości ucznia nieobecnego w szkole (o ile jego nieobecność wynika z wystąpienia zdarzenia uwzględnionego w ubezpieczeniu), poprzez na przykład skorzystanie z możliwości zorganizowania indywidualnych lekcji w domu.

Do kogo skierowane jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie powstało z myślą o wszystkich osobach ceniących sobie bezpieczeństwo – dla tych wszystkich, którzy nie chcą, aby zaskoczyło ich jakieś nieprzyjemne wydarzenie.

Lubisz mieć poczucie bezpieczeństwa? Nie należysz do osób żyjących z dnia na dzień? Ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo Twojego dziecka? Ubezpieczenie szkolne stworzono, po to, aby odpowiadało na potrzeby właśnie takich osób. Zabezpieczenie się przed niespodziewanymi przeciwnościami losu zapewni Ci z pewnością portal Chronie.pl, na którym znajdziesz m.in. właśnie ubezpieczenie szkolne dla dzieci w wieku zarówno przedszkolnym, szkolnym, jak i dla studentów w wieku do 26 lat.

Jaką ochronę podczas wakacji zapewni Twojemu dziecku ubezpieczenie szkolne?

Wyposażając dziecko w ubezpieczenie szkolne, zapewniasz mu pełną ochronę na okres 12 miesięcy od momentu wykupienia polisy – nie jest ważne miejsce jego pobytu. Może być w dowolnym miejscu na świecie, a i tak ochrona wynikająca z polisy będzie obowiązywać m.in. w takich sytuacjach, jak:

 • Trwały uszczerbek na zdrowiu;
 • Złamanie kości;
 • Zwichnięcie lub skręcenie stawu;
 • Odniesienie ran;
 • Pogryzienie lub pokąsanie przez zwierzęta, lub owady;
 • Odmrożenia lub oparzenia;

Ubezpieczenie pokryje koszty m.in.:

 • Pobytu ubezpieczonego w szpitalu,
 • Interwencji lekarskiej,
 • Odbycia rehabilitacji,
 • Odbudowy zębów,
 • Podstawowych operacji plastycznych.

Ubezpieczenia szkolne zapewnią pomoc Tobie i Twojemu dziecku w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, bez znaczenia na miejsce wystąpienia zdarzenia.

Ubezpieczenie szkolne – jak wyposażyć w nie dziecko?

Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłeś swojej pociechy w ubezpieczenie szkolne, to poważnie rozważ ten krok. Dzieci znane są ze swojej wrodzonej ciekawości oraz chęci odkrywania otaczającego ich świata. Odkrywanie niestety wiąże się też z pewnymi niebezpieczeństwami i ryzykami.

Koszt ochrony to zaledwie kilkadziesiąt złotych za cały rok. Ten wydatek jest w stanie uchronić Cię przed finansowymi skutkami poważnych wypadków, jakie mogę spotkać Twoją pociechę.

Chronie.pl umożliwi Ci samodzielny wybór oraz zakup ubezpieczenia szkolnego. Dzięki łatwej i przejrzystej ścieżce zakupu w ciągu zaledwie kilku minut jesteś w stanie zapewnić swojemu dziecku ochronę trwającą cały rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj