Wybierając umywalkę do łazienki, w pierwszej kolejności myśli się o jej wielkości, która będzie pasowała do przestrzeni pomieszczenia. Dopiero po ujrzeniu bogatego katalogu umywalek okazuje się, że tak naprawdę sanitariat ten można wykorzystać jako element dekoracyjny łazienki. Oferty niektórych producentów ceramiki łazienkowej wprost zachwycają pomysłami na tak proste urządzenia, jakim jest niepozorna umywalka.

Klasyka czy awangarda – co wybierzesz do swojej łazienki?

Jeśli ktoś nadal sądzi, że umywalka łazienkowa to proste owalne urządzenie ceramiczne, które wisi pod baterią, powinien jak najszybciej zerknąć na ofertę sklepu z wyposażeniem łazienek np. tutaj: https://tanialazienka.com/pl/c/Umywalki/36/2. Już na pierwszy rzut oka widać, że współczesne umywalki różnią się między sobą wieloma cechami. Pierwszy i najważniejszy podział umywalek dotyczy sposobu ich mocowania. Pod tym kątem wyróżnia się następujące ich rodzaje:

  • Umywalki nablatowe
  • Umywalki wiszące
  • Umywalki stojące
  • Umywalki wpuszczane w blat
  • Umywalki narożne

Wśród wymienionych wyżej rodzajów umywalek, znaleźć można cały wachlarz modeli o przeróżnych kształtach oraz wielkościach. Wielbiciele prostoty i klasycznego stylu z pewnością zainteresują się umywalkami delikatnie zaokrąglonymi lub prostokątnymi. Z kolei na miłośników nowoczesnego i niebanalnego designu czekają umywalki okrągłe, przypominające ekskluzywne misy lub fantazyjnie ukształtowane umywalki owalne. Wspaniałą linię wielu umywalek podkreślają dodatkowo oryginalne kolory oraz materiały, z jakich zostały wykonane. Dzisiaj bowiem umywalka nie musi być ceramiczna i biała. Wzrok przykuwają szczególnie umywalki ze szkła w kolorze naturalnym bądź ognistej czerwieni.

Umywalki doskonałe? Tylko od Massi

Jeśli ktoś szuka umywalki idealnej, o perfekcyjnie zarysowanej linii, a dodatkowo funkcjonalnej i wykonanej z najlepszych materiałów, powinien spojrzeć na ofertę firmy Massi: http://massi.pl/kategoria/produkty/ceramika/umywalki/. Ten polski producent ceramiki łazienkowej nieustannie zaskakuje pomysłowością, gdyż jego umywalki są kwintesencją niepowtarzalnego piękna i nowoczesnej elegancji. Obojętnie czy jest to umywalka klasyczna, nablatowa czy stojąca, każda z nich prezentuje odmienny i unikalny styl. Smukłe i o harmonijnych kształtach umywalki Massi są zrobione z ceramiki lub szkła, a większość z nich pokrywa specjalna powłoka Easy Clean, chroniąca powierzchnię przed zarysowaniami i brudem. Największy wybór dotyczy oczywiście umywalek nablatowych, gdyż to właśnie one dominują we współczesnej stylistyce aranżacji łazienek. Mamy więc umywalki okrągłe, owalne, prostokątne i kwadratowe – a każda z nich odznacza się funkcjonalnością i można do niej bez trudu dobrać pozostałe elementy ceramiki łazienkowej np. misę WC lub bidet. Większość modeli umywalek Massi jest dostępna w sklepie internetowym tanialazienka.com.

massi morina

Wybór umywalki jest dzisiaj bardzo trudny, za względu na ogromną liczbę różnych modeli. Przy podejmowaniu decyzji warto przede wszystkim pomyśleć o stylu całego pomieszczenia, ale również o takich parametrach jak głębokość umywalki czy jej szerokość, które zależą od tego, w jakim zakresie będzie się korzystać z urządzenia.