Nie ma ku temu żadnych wątpliwości, że kuchnia jest sercem każdego domu. Nie ważne, czy małego, czy dużego, kupionego za gotówkę, czy w kredycie. Jest miejscem jedynym i wyjątkowym, na wskroś unikatowym, gdyż to właśnie w niej odgrywają się najważniejsze dla rodziny wydarzenia. Warto zatem zadbać o ich specjalną oprawę.

A taką bez wątpienia spełni stół i krzesła. To centralne meble kuchenno-jadalnianej przestrzeni, które nie tylko wpływają na komfort spożywanych posiłków i rodzinnych dysput, ale również na wygląd całego pomieszczenia.

Wygodne krzesło – must have każdej kuchennej aranżacji

Jeśli tylko warunki powierzchniowe na to pozwalają, warto umieścić w kuchni stół (ostatecznie barek) oraz krzesła. To bowiem pomieszczenie, w którym nie tylko przyrządzamy posiłki, ale nierzadko również spożywamy, debatujemy nad minionym dniem, opracowując plany na kolejne. Dlatego wygodne, ukierunkowane na komfort siedzenia meble stanowią obowiązkowy element, bez względu na panujący w niej wystrój.

Jakie wybrać? Oto jest pytanie

W przypadku krzeseł, jak i pozostałych elementów domowego wyposażenia, pośpiech jest złym doradcą na zakupach. Sprawę warto dobrze przemyśleć i przeanalizować, gdyż źle podjęte decyzje będą o tym przypominały każdego dnia. Idealnie zatem byłoby, aby korespondowały z wnętrzem, stanowiąc połączenie z pozostałymi elementami wyposażenia. Jakie zatem propozycje mamy do wyboru? Pierwsza opcja to krzesła drewniane. Wzbogacone o tapicerowane lub skórzane siedzisko lub w wariancie pozbawionym tapicerki. O ile pierwsza opcja idealnie sprawdzi się do jadalni połączonej z salonem, o tyle dwie pozostałe, z uwagi na swoje praktyczne zastosowanie, znajdzie zwolenników wśród pasjonatów szeroko pojętej funkcjonalności. W szczególności, kiedy domownikami są również małe dzieci. Krzesła skórzane oraz pozbawione tapicerki łatwiej utrzymać w czystości, gdy coś się wyleje. Nie ma wówczas konieczności jej prania czy oddawania do czyszczenia. A to niewątpliwie ma swoje plusy. Nie oznacza to jednak, że skazani jesteśmy wyłącznie na meble drewniane. W sprzedaży bowiem znajdziemy modne i cieszące się wysokimi walorami użytkowymi modele z tworzyw sztucznych (a nawet ze szkła), które również nie nastręczą kłopotów z utrzymaniu czystości, a swoim designerskim wyglądem zaspokoją wymagania niejednych klientów.

Rozmiar – nie bez znaczenia

Skupieni na odpowiednim doborze stylistycznym, często zapominamy, że równie istotnym elementem jest właściwe dopasowanie rozmiaru. Do małych wnętrz idealnie pasują niewielkie krzesła. Delikatne, subtelne, nie narzucające się. W dużych lepiej sprawdzą się większe modele, ale ich stylistyka musi nawiązywać do charakteru całej aranżacji, zarówno pod względem koloru, jak i kubatury.